Tablety z Androidem jeszcze do niedawna cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obecnie widać jednak duży spadek sprzedaży. Ich miejsce niemal całkowicie zastępują iPady, głównie z uwagi na fakt wprowadzania wielu, interesujących innowacji. iPady są jednocześnie coraz łatwiej dostępne, ponieważ niektóre modele można kupić już w średnim przedziale cenowym, dzięki czemu może sobie na nie pozwolić więcej osób. Wszystko wskazuje na to, że pozycja Apple w świecie tabletów będzie stale rosła. Już teraz to niekwestionowany lider rynku pod tym względem. Skoro wiemy zatem, że opłaca się zainwestować w tego typu sprzęt, to warto zastanowić się jeszcze nad tym, który model iPada wybrać. Przyjrzyjmy się więc z bliska niektórym modelem ze średniej półki cenowej.

Apple iPad Pro 9,7 cala - luksus w pełnej okazałości

Ten model zachwyca przede wszystkim designem. Jest niezwykle smukły, co jednak nie wpływa negatywnie na jego wytrzymałość. Dedykowany dla osób najbardziej wymagających, które cenią najlepszy sprzęt. Warto wspomnieć, że posiada doskonały wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz procesor A9X. Dużą zaletę stanowi także wyposażenie w aż 4 głośniki, znajdujące się w każdym rogu. Dzięki temu dźwięk jest czysty i możliwe staje się uzyskanie dużego poziomu głośności. Ponadto, komfort użytkowania zapewnia Smart Keyboard oraz najnowsze funkcje. Zaliczyć można do nich m.in. tłumaczenie na żywo w Siri albo całkowicie przebudowane Centrum Sterowania. Apple iPad Pro to propozycja stosunkowo kosztowna, dlatego nie każdego będzie stać na wydatek rzędu 3 tysięcy złotych. Niemniej osoby, które mają taką możliwość, powinny z niej skorzystać, bo warto.

Apple iPad 128GB Wi-Fi

Model dostępny w przystępnej cenie, który okaże się całkiem wydajny. Z pewnością będzie dobrym wyborem dla osób, którym zależy na podstawowej funkcjonalności tabletu. Ma wbudowany procesor chipowy A9 i dwie anteny oraz technologię MIMO. Wszystko to sprawia, że możliwy jest o wiele szybszy dostęp do sieci bezprzewodowej. Dużym ułatwieniem staje się również czujnik identyfikacji linii papilarnych Touch ID, który został wbudowany w przycisk Home. Opcja wpływa także na zwiększone bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Apple iPad 128GB zagwarantuje surfowanie po sieci, zabawę, a także korzystanie z wielu aplikacji. Całości dopełnia wyświetlacz Retina, który pozwala jeszcze lepiej dostrzec każdy detal.

Apple iPad 32GB 2018

To jeden z najtańszych modeli polecany zwłaszcza dla młodszych użytkowników. Co go charakteryzuje? Będzie to 64-bitowa architektura wraz z 4 rdzeniami. Umożliwia odpalanie gier o rozbudowanej grafice oraz montaż wideo w rozdzielczości 4K i jest przy tym bardzo szybki, co stanowi jego największą zaletę. Pozwala także na równoczesne korzystanie z wielu aplikacji. Będzie więc doskonały również dla osób wielozadaniowych, które lubią żyć w szybkim tempie i wykorzystywać każdą wolną chwilę. Uwagę zwraca bez wątpienia nowa technologia, czyli rozszerzona rzeczywistości, która pozwala przenieść obiekty wirtualne do realnego świata. Ten iPad mimo dość niskiej ceny zapewnia wiele możliwości.

Jaki iPad wybrać?

Oferta modeli iPad'ówiPad'ów jest o wiele bogatsza. Wiele zależy od kwoty, którą chcemy przeznaczyć na sprzęt. Może to być poniżej 2 tysięcy złotych, a może być i ponad 5 tysięcy złotych. Dostępne są również tablety w wersji mini. Z powodzeniem mogą zastąpić smartfona. Na ogół większą popularnością cieszą się jednak tablety o nieco większym rozmiarze, ponieważ wpływa on na ich funkcjonalność. Łatwiej oglądać się na nim filmy czy korzystać z gier i aplikacji. Dlaczego opłaca się zainwestować w iPada? Zapewnia bowiem szereg autorskich rozwiązań, których na próżno szukać w tablecie z systemem Android. Prace nad nimi stale są udoskonalane, czego efektem są nowsze modele dostosowujące się do użytkownika. Co ciekawe Apple orzekł kiedyś, że w sklepie App Store do dyspozycji jest ponad milion (!) aplikacji stworzonych specjalnie z myślą o iPadzie i jego większym ekranie.

To co, na jaki model iPada się decydujesz?

Komentarze

Postów nie znaleziono