Program wymiany zasilacza z wtyczką do gniazda ściennego firmy Apple

Firma Apple ustaliła, że w niezwykle rzadkich przypadkach zasilacze z 2-bolcową wtyczką do gniazda ściennego firmy Apple, przeznaczone do użytku w Europie Kontynentalnej, Australii, Nowej Zelandii, Korei, Argentynie i Brazylii, mogą pęknąć, stwarzając ryzyko porażenia prądem elektrycznym w przypadku ich dotknięcia. Te zasilacze były dostarczane od 2003 do 2015 roku z komputerami Mac i niektórymi urządzeniami z systemem iOS. Wchodziły też w skład zestawu Uniwersalny zasilacz Apple dla podróżujących za granicę.

Bezpieczeństwo klientów ma dla firmy Apple zawsze najwyższy priorytet, dlatego podjęto decyzję o dobrowolnej, bezpłatnej wymianie zasilaczy z wtyczką do gniazda ściennego, których dotyczy ten problem, na nowy, przeprojektowany model. Zachęcamy klientów do wymiany wadliwych części zgodnie z opisaną niżej procedurą.

Uwaga: inne zasilacze z wtyczką do gniazda ściennego, w tym przeznaczone do użytku w Chinach, Hongkongu, Japonii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, oraz zasilacze USB firmy Apple nie są objęte tym programem.

Rozpoznawanie zasilacza z wtyczką do gniazda ściennego

Należy porównać posiadany zasilacz z poniższymi ilustracjami. Zasilacz z wtyczką do gniazda ściennego mogący sprawiać problemy ma 4 lub 5 znaków albo nie ma żadnych znaków na wewnętrznym gnieździe podłączanym do zasilacza firmy Apple. Przeprojektowane zasilacze mają 3-literowy kod regionalny w gnieździe (EUR, KOR, AUS, ARG lub BRA).

 

Mogący sprawiać problemy Przeprojektowany
Szczegóły zasilacza mogącego sprawiać problemy Szczegóły przeprojektowanego zasilacza

 

Typy bolców w zasilaczu mogącym sprawiać problemy

Zasilacz europejski Zasilacz koreański Zasilacz australijski/argentyński Zasilacz brazylijski
Okrągłe, cienkie bolce,
lekko przechylone do wewnątrz
Okrągłe, grube bolce Dwa skośne płaskie bolce Okrągłe, cienkie bolce
Europa Kontynentalna Korea Australia
Nowa Zelandia
Argentyna
Brazylia

Uwaga: wymienione kraje i regiony to tylko przykłady lokalizacji obsługiwanych przez dany zasilacz. Korzystanie z danego zasilacza może być możliwe również w innych krajach.

 

Procedura wymiany

Wymiana zasilacza (zasilaczy) w lokalnym Autoryzowanym Serwisie Apple. W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego komputera Mac, iPada, telefonu iPhone lub iPoda, dlatego prosimy o wcześniejsze znalezienie tego numeru. Odszukanie numeru seryjnego to prosta sprawa.

Klienci, którzy kupili zestaw Uniwersalny zasilacz dla podróżujących za granicę, powinni skorzystać z powyższej opcji, aby wymienić wadliwe części.

 

Informacje dodatkowe

Ten program nie ma wpływu na prawa wynikające z ustawy lub gwarancji.

Osoby, które przypuszczają, że zapłaciły za wymianę spowodowaną tym problemem, mogą skontaktować się z firmą Apple w sprawie zwrotu kosztów.

Więcej informacji na temat używania zasilaczy, przewodów i wtyczek firmy Apple z produktami Apple.