Program wymiany przewodu zasilającego USB-C firmy Apple

Pewna liczba przewodów zasilających USB-C firmy Apple dołączanych do komputerów MacBook do czerwca 2015 r. może nie działać ze względu na wadę konstrukcyjną. W efekcie MacBook może się nie ładować lub ładować się z przerwami, gdy jest podłączony do zasilacza za pomocą wadliwego przewodu.

Firma Apple dostarczy bezpłatnie nowy, przeprojektowany przewód zasilający USB-C wszystkim klientom spełniającym kryteria programu. Program obejmuje też przewody zasilające USB-C firmy Apple sprzedawane jako osobne akcesorium.

Właściciele MacBooków powinni skorzystać z poniższej procedury wymiany, aby otrzymać nowy przewód zasilający USB-C.

Identyfikowanie wadliwego przewodu

Wadliwe przewody mają nadrukowany napis „Designed by Apple in California. Assembled in China.”. Nowe, przeprojektowane przewody mają numer seryjny za tym tekstem. Zobacz ilustracje poniżej.

Wadliwy przewód Szczegóły wadliwego przewodu
Przeprojektowany przewód Szczegóły przeprojektowanego przewodu

Procedura wymiany

Aby otrzymać nowy przewód zasilający USB-C, znajdź Autoryzowany Serwis Apple uczestniczący w programie. W celu zweryfikowania kwalifikowania się do tego programu będziemy potrzebować numeru seryjnego MacBooka. Tutaj dowiesz się, jak znaleźć numer seryjny.

Informacje dodatkowe

Ten ogólnoświatowy program firmy Apple nie przedłuża standardowego okresu gwarancyjnego MacBooka.

Osoby, które przypuszczają, że zapłaciły za wymianę spowodowaną tym problemem, mogą skontaktować się z firmą Apple w sprawie zwrotu kosztów.

Program obejmuje dotknięte usterką przewody zasilające USB-C i trwa do 8 czerwca 2018 r.