MacBook Pro

Większa moc i wydajność.
Progres
dla profesjonalistów.

Nowe 6- i 4-rdzeniowe
procesory Intel ósmej
generacji.

Do 32 GB pamięci RAM do
równoczesnej obsługi wielu
profesjonalnych aplikacji.

Fantastyczny wyświetlacz
Retina z technologią True Tone.

Touch Bar umożliwiający
wydajniejszą pracę.

Wersja 13-calowa 1,37 kg  14,9 mm

Wersja 15-calowa 1,83 kg  15,5 mm

Wydajność

Wielka moc to wielkie możliwości.

Moc i mobilność – MacBook Pro wyraźnie podnosi tu poprzeczkę. Teraz jeszcze
szybciej możesz podążać za śmiałymi pomysłami. Pomogą Ci wydajne procesory i układy pamięci,
zaawansowana grafika, błyskawicznie działająca pamięć masowa i inne doskonałe rozwiązania.

Do

32 GB

pamięci RAM
Do

4,8 GHz

w trybie Turbo Boost
Do

3,2 GB/s

przy odczycie z SSD
Do

10 godz.

pracy na baterii

Procesor

Rdzennie potężniejszy.

 

MacBook Pro z procesorami Intel Core ósmej generacji wznosi się na wyżyny mocy obliczeniowej. Wersja 15‑calowa ma teraz 6‑rdze­niowy procesor Intel Core i9, który działa do 70 procent szybciej niż jednostka poprzedniej generacji, osiągając w trybie Turbo Boost częstotliwość 4,8 GHz. A czterordze­niowy procesor 13‑calowego MacBooka Pro z paskiem Touch Bar osiąga szybkość nawet dwukrotnie większą niż poprzednik. Dlatego gdy pracujesz na poziomie profesjonalnym – kompilujesz kod, renderujesz modele 3D i efekty specjalne, miksujesz wiele ścieżek lub kodujesz wideo – bez trudu poradzisz sobie z każdym zadaniem. Dużo szybciej.

Wersja 13-calowa z paskiem Touch Bar

Maks.

2,7 GHz

czterordze­niowy procesor
Intel Core i7

Do

4,5 GHz

w trybie Turbo Boost

Wersja 15-calowa z paskiem Touch Bar

Maks.

2,9 GHz

6-rdze­niowy procesor Intel Core i9


Do

4,8 GHz

w trybie Turbo Boost

Pamięć operacyjna

Więcej uruchamiasz.
Krócej czekasz.

Jeśli potrzebujesz większej wydajności do pracy z dużymi plikami albo równoległego otwarcia kilku aplikacji profesjonalnych lub maszyn wirtualnych, możesz teraz zamówić 15‑calowego MacBooka Pro z szybką pamięcią RAM DDR4 2400 MHz o pojemności nawet 32 GB.

Wersja 15-calowa

Do

32 GB

pamięci RAM DDR4
 
Do

2,8X

szybszy niż 16 GB

Grafika

Moc grafiki. Moc wrażeń.

Każdy 15-calowy MacBook Pro ma odrębny procesor graficzny Radeon Pro, który łączy
imponującą wydajność z energooszczędnością. W standardowej konfiguracji każdy taki odrębny
procesor graficzny ma do dyspozycji 4 GB pamięci GDDR5, co wystarczy do płynnego
wykonywania w czasie rzeczywistym zadań profesjonalnych, takich jak na przykład
renderowanie trójwymiarowych napisów w Final Cut Pro X. 13‑calowy MacBook Pro
z paskiem Touch Bar może pochwalić się zaawanso­wanym zintegrowanym układem graficznym,
który ma 128 MB pamięci DRAM – czyli dwa razy więcej niż układ poprzedniej generacji
– i znacznie przyspiesza operacje graficzne. Co to wszystko znaczy?
Mniej czasu poświęcasz na czekanie, a więcej masz go na twórczą pracę.

Blackmagic eGPU

Grafika jak w stacjonarnym.
Przenośna.

Firma Blackmagic Design stworzyła zewnętrzny procesor GPU (eGPU) idealnie uzupełniający MacBooka Pro.Dzięki niemu możesz mieć mobilnego notebooka z grafiką tak wydajną, jak w komputerze stacjonarnym. To potężne, a przy tym ciche, zamknięte w zintegrowanej aluminiowej obudowie urządzenie ładuje MacBooka Pro z portu Thunderbolt 3, a przez wbudowane interfejsy I/O może jednocześnie obsługiwać monitor Thunderbolt 3 i akcesoria do wirtualnej rzeczywistości. Blackmagic eGPU – jako zewnętrzna jednostka graficzna MacBooka Pro – przyspiesza działanie profesjonalnych aplikacji i kreowanie wirtualnej rzeczywistości, a grom nadaje perfekcyjną płynność. I w niczym nie ogranicza Twojej mobilności.

Czip Apple T2

Bezpieczeństwo
następnej generacji.

Przedsta­wiamy Apple T2 – zaprojektowany przez Apple specjalnie dla komputerów Mac układ zabezpieczający drugiej generacji. W 13- i 15-calowych MacBookach Pro z paskiem Touch Bar układ Apple T2 zawiera koprocesor Secure Enclave, który jest fundamentem bezpiecznego uruchamiania systemu i szyfrowania pamięci masowej. Jeden czip Apple T2 zastępuje także szereg odrębnych kontrolerów, w tym dotychczasowy układ SMC (System Management Controller), kontroler audio i kontroler pamięci masowej SSD.

Pamięć masowa SSD

Wszystko migiem.

MacBook Pro zawiera superszybki dysk półprzewodnikowy (SSD), który osiąga szybkość zapisu sekwencyjnego na poziomie 3,2 GB/s. Wersja 15‑calowa jest dostępna z pamięcią masową SSD o pojemności maksymalnie 4 TB, a 13‑calowy MacBook Pro z paskiem Touch Bar – z pamięcią masową SSD o pojemności maksymalnie 2 TB. To wystarczy, by zawsze mieć przy sobie nawet największe pliki, np. obszerne biblioteki zdjęć czy projekty wideo. Z dużą, szybką pamięcią SSD Twój system błyskawicznie startuje, uruchamia wiele aplikacji i importuje wielkie pliki. A układ Apple T2 na bieżąco to wszystko szyfruje.

Wersja 13-calowa z paskiem Touch Bar

Do

2 TB

pamięci masowej SSD
 
Do

3,2 GB/s

przy odczycie sekwencyjnym
 
Do

2,2 GB/s

przy zapisie sekwencyjnym

Wersja 15-calowa z paskiem Touch Bar

Do

4 TB

pamięci masowej SSD
 
Do

3,2 GB/s

przy odczycie sekwencyjnym
 
Do

2,2 GB/s

przy zapisie sekwencyjnym

Thunderbolt 3

Tak potężnego
i wszechstronnego
portu jeszcze nie było.

 

Thunderbolt 3 to udoskonalona wersja uniwersalnego portu, łączącego maksymalną przepustowość z niesamowitą wszechstronnością branżowego standardu USB‑C. Przez jedno złącze przesyła energię do ładowania baterii oraz dane i wideo z prędkością nawet 40 Gb/s, czyli dwukrotnie szybciej niż Thunderbolt 2. W obu wersjach MacBooka Pro masz do dyspozycji nawet cztery porty, więc wszystko wygodnie podłączysz i z prawej, i z lewej strony. Także starsze urządzenia – przez odpowiedni przewód lub przejściówkę. Dodatkową zaletą Thunderbolt 3 jest obustronna wtyczka – nieważne, którą stroną ją włożysz, zawsze będzie podłączona prawidłowo.

Touch Bar

Więcej wydajnych narzędzi. Zawsze pod ręką.

Touch Bar zastępuje klawisze funkcyjne u góry klawiatury, oferując dużo lepszą wszechstronność i funkcjonalność. Automatycznie dostosowuje się do Twoich działań, podsuwając narzędzia, których w danej chwili potrzebujesz – m.in. regulatory głośności i jasności, interaktywne funkcje modyfikowania lub przeglądania czy opcje klawiaturowe, takie jak emoji.

Stuknij. Przytrzymaj. Muśnij. Przesuń.

 

Korzystanie z paska Touch Bar jest bardzo łatwe, bo reaguje on na dobrze znane gesty. Stuknięciem powiększasz pasek Control Strip, muśnięciem regulujesz głośność i jasność, a przesuwając palec po pasku, przewijasz film.

Obraz i dźwięk

Cieszy oczy.
Pieści uszy.

 

Żaden notebook Mac nie miał tak doskonałego wyświetlacza jak Retina w MacBooku Pro. Dzięki mocnemu podświetleniu LED i wysokiemu kontrastowi czerń jest głębsza, a biel jaśniejsza. Szeroka gama kolorów P3 pozwala wyświetlać intensywniejsze odcienie zieleni i czerwieni w porównaniu z gamą sRGB. A wersje 13- i 15-calowe z paskiem Touch Bar oferują technologię True Tone. Równowaga bieli automatycznie dopasowuje się do temperatury oświetlenia w Twoim otoczeniu, by obraz na wyświetlaczu wyglądał naturalniej. MacBook Pro zachwyca też pięknie zrównoważonym, wiernym dźwiękiem, a szeroki zakres dynamiczny i większa ilość maksymalnie rezonujących basów dostarczą Ci zupełnie nowych wrażeń. Głośniki są połączone bezpośrednio z zasilaniem systemu i mogą osiągać większą moc szczytową. Nic nie przeszkodzi Ci w miksowaniu ścieżek na scenie, montowaniu wideo na planie czy oglądaniu filmu w podróży.

Klawiatura i gładzik

Kiedy jest ciszej, pracuje się lepiej.

Klawiatura MacBooka Pro wykorzystuje mechanizm motylkowy, dzięki któremu klawisze są czterokrotnie bardziej stabilne niż w klawiaturze z tradycyjnym mechanizmem nożycowym. Rozwiązanie to podnosi też komfort pisania. Klawiatura 13- i 15-calowych modeli MacBooka Pro z paskiem Touch Bar działa teraz ciszej. A przestronny gładzik Force Touch daje dużo miejsca na gesty i pozwala wygodniej klikać.