Funkcjonalny laptop przyda się każdemu, kto pracuje w różnych miejscach: kawiarniach, w podróży lub na łonie natury. Na komfort działań wykonywanych poza biurem z pewnością wpłyną też akcesoria dodatkowe, takie jak wygodne słuchawki bezprzewodowe. Na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do pracy w terenie?

Idealny duet do zadań w terenie

Wymarzone urządzenia do pracy w terenie powinny być przede wszystkim ergonomiczne. Przed kupnem konkretnego zestawu, warto sprawdzić, czy nasz wybór spełnia następujące kryteria:

- Mobilność - sprzęt musi być lekki i poręczny.
- Matryca laptopa - w przypadku modelu, który będzie często przenoszony i używany w różnych warunkach natężenia światła, świetnym wyborem okaże się komputer z matowym ekranem o przekątnej ok. 13 cali.
- Wydajność i wytrzymałość - solidna obudowa i trwała bateria, umożliwiająca kilkugodzinną pracę.
- Dodatkowe rozwiązania w laptopie, poprawiające bezpieczeństwo danych – np. system szyfrowania plików, ochrona dysku twardego.

Doskonałe brzmienia lub cisza w różnych warunkach

Sprzęt wygłuszający dźwięki z otoczenia może przydać się szczególnie osobom, które często potrzebują pracy w ciszy np. dziennikarzom, programistom. Z kolei, jeśli ktoś pracuje przy muzyce, chętniej wybierze akcesoria z dopracowaną akustyką, gwarantującą czystość i głębię każdego dźwięku. W jednym i drugim przypadku idealnie sprawdzą się bezprzewodowe słuchawki Beats. Ich obudowa jest trwała, a jednocześnie lekka. Dodatkowa regulacja w pionie umożliwia indywidualne dopasowanie do użytkownika.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Laptop do pracy w terenie powinien mieć dysk SSD w ramach pamięci masowej. Jest on zdecydowanie szybszy i bardziej energooszczędny od tradycyjnego, magnetycznego dysku, a także odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Ważna jest także kwestia akumulatora. Pracując w terenie, warto zainwestować w sprzęt ze zintegrowaną baterią litowo-polimerową o pojemności min. 50 Wh. Dobrymi opiniami wśród miłośników pracy zdalnej cieszą się szczególnie laptopy Macbook Air oraz Macbook Pro. Urządzenia te stanowią idealną propozycję dla osób, które cenią sobie mobilność, komfort i niewielkie rozmiary komputera w połączeniu ze wzorową produktywnością. Jeśli chodzi o słuchawki, godne polecenia są modele BeatsX z funkcją 5-minutowego ładowania w trybie Fast Fuel, gwarantującego 2 godziny odtwarzania, a taże słuchawki nauszne Beats EP. Druga wersja posiada obudowę ze wzmocnieniem ze stali nierdzewnej, a także pozwala odbierać połączenia i sterować odtwarzaniem na urządzeniach z systemem iOS za pomocą przewodu RemoteTalk.