Posiadacze iPhone’ów doskonale wiedzą, że ich gadżet jest czymś więcej niż zwykłym smartfonem. To wielofunkcyjne urządzenie do słuchania muzyki, utrzymywania kontaktu z najbliższymi czy robienia świetnej jakości zdjęć. W skrócie – zawsze mamy go przy sobie. To z kolei sprawia, że jest narażony na wiele niebezpieczeństw, które mogą zagrozić jego funkcjonalności. Co zatem zrobić, aby iPhone służył nam przez długi czas?

Ochrona podczas codziennego użytkowania

Wszyscy z pewnością chcemy, aby nasz iPhone wyglądał dobrze. Brak rys oraz przetarć na ekranie czy obudowie to rzeczy, na których warto się skupić, jeśli zamierzamy utrzymać stan telefonu na wysokim poziomie. Przede wszystkim nie powinniśmy nosić urządzenia firmy Apple w kieszeni, gdzie znajdują się klucze i monety. To najszybszy sposób na to, aby doprowadzić do powstania zadrapań na smartfonie. Jeśli już się na to zdecydujemy, warto zaopatrzyć się w dedykowaną obudowę, etui ochronne oraz specjalną folię na ekran. Produkty te znacznie poprawią odporność iPhone’a na uszkodzenia mechaniczne i ochronią go również wtedy, gdy wypadnie nam z dłoni.

Pamiętajmy jednak, aby pokrowce raz na jakiś czas zdjąć i dokładnie oczyścić, ponieważ w szczelinach zbierają się drobinki brudu, które mogą rysować powierzchnię. W przypadku kiedy obudowa zostanie uszkodzona, najlepiej jak najszybciej wymienić ją na nową.

Podczas przecierania ekranu iPhone’a stosujmy wyłącznie dedykowane szmatki ze specjalnego, miękkiego materiału. Nie wycierajmy go ręcznikiem, papierem czy chusteczką higieniczną. Może to doprowadzić do uszkodzenia istotnych komponentów. Zaleca się ostrożność co do używania środków czyszczących – nie rozpylajmy ich bezpośrednio na telefon, gdyż wilgoć, która przedostanie się do środka, jest w stanie poważnie zagrozić funkcjonalności.

Duży wybór etui ochronnych do iPhone’a sprawia, że dbanie o telefon staje się przyjemnością. Możemy spersonalizować jego wygląd, a przy tym zapewnić mu należyte bezpieczeństwo. Ponadto kiedy zamierzamy wyjechać z telefonem w góry, na spływ kajakowy, nad morze czy do miejsca, gdzie panują skrajne temperatury, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w wodoodporne etui do zadań specjalnych. W samochodzie zamontujmy uchwyt, dzięki czemu łatwiej będzie obsługiwać nawigację i korzystać z innych funkcji podczas jazdy.

Właściwa eksploatacja iPhone’a

Istotnym aspektem dotyczącym utrzymanie iPhone’a w dobrym stanie, jest zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób przechowujemy dane i dbamy o pojemność baterii.

Aktualizujmy oprogramowanie dostarczane przez producenta do najnowszej wersji, kiedy tylko pojawi się do ściągnięcia. Software’owe rozwiązania bardzo często optymalizują sposób, w jaki smartfon wykorzystuje dostępną energię.

Starajmy się unikać przebywania z iPhonem w skrajnych temperaturach, zwłaszcza tych wysokich, ponieważ możemy w ten sposób na stałe zmniejszyć pojemność baterii. Do ładowania urządzenia wykorzystujmy wyłącznie dedykowane, sprawdzone ładowarki, dostarczane przez zaufanych sprzedawców.

Jeżeli chcemy zatroszczyć się o wydajność telefonu od Apple, to pamiętajmy o kilku prostych zasadach. Usuwajmy pliki z pamięci podręcznej – zyskamy więcej zasobów, a szybkość urządzenia powinna się zwiększyć. Istotne dane takie jak zdjęcia czy kontakty dobrze jest przechowywać na kartach pamięci.

Aplikacje działające w tle mogą nieraz spowolnić pracę iPhone’a, dlatego zamykajmy te, z których akurat nie korzystajmy. Pamiętajmy też o sprawdzaniu, czy są do nich dostępne aktualizacje.

Zabezpieczmy smartfon przed niepowołanymi osobami, włączając dwustopniową weryfikację konta Apple ID. W ten sposób zyskamy pewność, że tylko my będziemy mieli dostęp do znajdujących się w pamięci telefonu informacji i programów.

Nie wszyscy wiedzą, ale urządzenia firmy Apple zachowują wysoką wartość przez długi czas, dlatego można je z łatwością sprzedać, kiedy postanowimy np. wymienić iPhone’a7 na 8. Jest to mocny argument za tym, aby troszczyć się o telefon przez cały okres eksploatacji.

Komentarze

Postów nie znaleziono


autor:

Wiktor Brzeziński

Manager w iDream Apple Premium Reseller
Apple Product Professional
Nerd, entuzjasta nowych technologii, programista i twórca stron internetowych.
Rozpowszechniacz czasownika Apple (made in Cupertino) i pasjonat wszystkiego, co działa z energią elektryczną.
Dołącz do nas w Social Mediach
pierwszy dowiesz się o promocjach i nowościach w ofercie!
Facebook Instagram