Weekend majowy dla wielu z nas oznacza nawet kilka wolnych dni. Często planujemy spędzić je poza domem, a to najczęściej wiąże się z podróżą i dużą ilością czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Podczas krótszych i dłuższych wypadów z pewnością jak zawsze będzie nam towarzyszyć telefon, tablet, a nawet laptop. Warto pomyśleć o tym, by odpowiednio zabezpieczyć je przed uszkodzeniem i wpływem szkodliwych czynników, na które mogą być narażone w tym czasie.

Szkło ochronne na ekran iPhone’a i iPada

Ochrona wyświetlacza to element, w który warto wyposażyć każdy smartfon i który przyda się nie tylko podczas wyjazdów, ale i na co dzień. Popularnym rozwiązaniem są folie ochronne przyklejane do ekranu, jednak nie zapewniają one tak dobrej ochrony, jak szkło hartowane. Szkło hartowane – zwłaszcza TitanShield – może osiągać twardość 9H w skali Mohsa, a to oznacza, że jest bardzo odporne za zarysowania. Pokryty takim materiałem wyświetlacz smartfona (ale także tabletu) nie jest więc narażony na porysowanie przez klucze, monety czy inne drobiazgi noszone w kieszeni lub torbie. Nie oznacza to jednak, że szkło hartowane jest niezniszczalne – przy odpowiedniej sile nacisku oraz uderzenia pęka, ale jednocześnie nie dopuszcza do uszkodzenia samego wyświetlacza, a tym samym chroni przed wysokimi kosztami jego wymiany.

Co bardzo ważne, szklane szybki ochronne na iPhone’y i iPady są nie tylko odporne na wstrząsy czy uderzenia, ale także bardzo cienkie i przejrzyste. Ich montaż nie ogranicza czułości ekranu dotykowego, więc w żaden sposób nie obniża komfortu użytkowania urządzenia. Warto też wspomnieć, że w przypadku smartfonów Apple, można zaopatrzyć się nie tylko w ochronę wyświetlacza, ale i tylnego panelu, który dzięki temu w razie upadku nie pęknie.

Etui – najlepsza ochrona dla urządzeń Apple

Etui, pokrowce czy futerały stanowią kolejną grupę produktów zabezpieczających mobilne sprzęty przed uszkodzeniami, a w przypadku telefonu i tabletu jest to doskonałe uzupełnienie do szkła hartowanego. Etui do iPhone’a kupimy w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu dopasujemy je do swojego stylu. Nie zapominajmy, że ich najważniejszym zadaniem jest ochrona telefonu przed kurzem, brudem, wodą, a także uszkodzeniem, dlatego poszukujmy najlepszej jakości akcesoriów. Do dyspozycji mamy etui wykonane np. ze skóry, TPU, silikonu czy kauczuku, a wśród nich dostępne są zarówno te chroniące tył oraz boki telefonu, jak i wyposażone w klapkę zabezpieczającą również wyświetlacz.

Dużą różnorodnością charakteryzują się także ochraniacze na iPady. Wśród nich znajdują się m.in. silikonowe etui chroniące urządzenie od tyłu, a także nakładki Smart Cover zabezpieczające sam wyświetlacz – obu produktów można używać jednocześnie, zapewniając urządzeniu kompleksową ochronę. Do wyboru mamy także eleganckie futerały ze skóry, etui typu okładka, a nawet pancerne obudowy kompozytowo-poliwęglanowe.

Aby bezpiecznie transportować oraz przechowywać MacBooka, warto natomiast wybrać np. skórzany futerał, neoprenowe etui albo jedną z wielu wielofunkcyjnych toreb – tego typu akcesoria składają się z miękkiej wyściółki wewnętrznej oraz wytrzymałego materiału zewnętrznego, co zapewnia laptopowi ochronę przed wstrząsami oraz zanieczyszczeniami.

iDream Care, czyli ubezpieczenie sprzętów Apple

Niektóre sytuacje trudno przewidzieć, a to oznacza, że mobilny sprzęt może ulec uszkodzeniu lub awarii nawet pomimo dobrego zabezpieczenia. O takich nieprzewidzianych okolicznościach warto pomyśleć przy zakupie produktów Apple – wykupując ubezpieczenie dla danego urządzenia, można uniknąć kosztów jego naprawy nawet wtedy, gdy upłynie okres gwarancyjny. Do wyboru jest wiele polis przeznaczonych dla MacBooka, iPhone’a czy iPada – różnią się m.in. długością czasu ochrony oraz jej zakresem. Co ciekawe, mogą nawet obejmować ochronę na wypadek kradzieży, co właśnie w podróży bywa szczególnie przydatne.

Jak widać, jest wiele możliwości, by uniknąć wysokich kosztów naprawy uszkodzonego urządzenia mobilnego – wystarczy wybrać akcesoria ochronne, które znacznie zminimalizują ryzyko zniszczenia, a także wykupić stosowane ubezpieczenie. Z taką ochroną można bezpiecznie ruszyć na długi majowy weekend i w każdą inną podróż.

Komentarze

Postów nie znaleziono