Istnieje wiele metod dydaktycznych, które dbają o ogólną sprawność fizyczną u przedszkolaków. Maluszki w wieku 3-6 lat intensywnie poznają zarówno otaczający je świat, jak i siebie. W ramach rozwoju motoryki małej doskonalą umiejętności manualne, uczą się pisać i rysować oraz chwytać przedmioty. Ćwiczą też koordynację wzrokowo-ruchową, celność czy pokonywanie przeszkód (motoryka duża). Jeśli urozmaicimy zajęcia, dodając do nich gry edukacyjne dostosowane do wieku dzieci, sprawimy, że nauka zmieni się w wyśmienitą zabawę.

Kreatywne rysowanie z Osmo

Rysowanie należy do najbardziej kreatywnych i rozwijających zajęć, więc łatwo zrozumieć, dlaczego smyki tak je uwielbiają. Pochłoniętemu szkicowaniem brzdącowi wystarczyłaby właściwie kartka papieru i kredki, ale gdy zaproponujemy mu Osmo Creative Kit, wpadnie w zachwyt. To zestaw złożony z trzech gier i specjalnej podstawki do rysowania, na której malec błyskawicznie nauczy się zachowywać proporcje rysowanych przedmiotów.

W komplecie znajdują się trzy ciekawe gry: Monster, Masterpiece oraz Newton. Wszystkie rozwijają wyobraźnię, pomagają ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, prócz tego usprawniają zdolności kalkulacji, przydatne w rozwiązywaniu problemów. Pierwsza aplikacja budzi szczególne zainteresowanie dzieci, oczarowanych tym, że cokolwiek zostanie narysowane, pojawia się w animowanej postaci na ekranie iPada. Druga umożliwia odwzorowywanie obiektów utrwalonych na zdjęciach. Na podstawie sporządzonej fotografii Osmo Masterpiece generuje proste kontury, które dziecko może pokolorować zgodnie ze swoimi preferencjami, korygować je i udoskonalać. Gra pomaga utrzymać idealne proporcje, a także znaleźć i uchwycić właściwą perspektywę.

Ostatni program, Newton, to bardziej wymagająca, ale i przez to ciekawsza aplikacja. Gracze mają za zadanie wykorzystywać znajdujące się w pobliżu przedmioty oraz rysować kształty (np. linie), żeby umieścić w wyznaczonym punkcie spadające na ekranie kuleczki. Newton wciąga, rozwija wyobraźnię przestrzenną i uczy, jak szybko rozwiązywać problemy.

Osmo rozwija wyobraźnię

Odpowiedni dla przedszkolaków jest również inny zestaw tej samej firmy, Osmo Little Genius Starter Kit. Zawiera cztery gry o różnych poziomach trudności, pozwalające ćwiczyć konkretne umiejętności. Dzięki aplikacji ABCs szkraby nie tylko oswoją się z kształtem poszczególnych liter afabetu, ale i mogą doskonalić zdolności manualne (literki muszą być ręcznie złożone). Kolejna gra, Squiggle Magic, polega na tworzeniu rysunków z patyczków i układaniu okręgów. Maluchy przykładają wiele starań, aby szybko, a przede wszystkim poprawnie ułożyć wymagane formy.

Mnóstwo radości sprawiają berbeciom dwie pozostałe aplikacje: Stories oraz Costume Party. Dzieciaki bardzo lubią ubierać i karmić bohaterów oraz tworzyć zwierzątka, które ożywają na ekranie iPada.

Nowoczesne techniki rozwoju motoryki

Dzięki zaawansowanym, pełnym kolorów grom edukacyjnym możemy pomóc dziecku doskonalić sprawność palców i dłoni. Jednocześnie dostarczamy mu szereg bodźców stymulujących wyobraźnię i zachęcających do kreatywnych działań.