Apple oferuje wiele modeli iPadów w różnych wielkościach przeznaczonych do rozmaitych zastosowań. Tablety to urządzenia większe od smartfonów, ale znacznie mniejsze od laptopów. Można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce, są wydajne i wyposażane w coraz to lepsze oprogramowanie. Co więc powinno być wyznacznikiem podczas wyboru idealnego iPada? Jakie parametry są najważniejsze? Sprawdź wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Do czego będziemy używali iPada?

To pierwsze i podstawowe pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, kiedy zaczniemy przeglądać ofertę sklepu. Każdy użytkownik ma własne preferencje oraz wymagania odnośnie iPada – niektórzy chcą wykorzystywać go wyłącznie do przeglądania internetu bądź odbierania poczty, inny są miłośnikami gier. Urządzenia te mają wbudowane kamery, więc mogą służyć fotografom i specjalistom od marketingu. Graficy używają ich do szkicowania, a kierowcy korzystają z nawigacji podczas prowadzenia pojazdów. Funkcjonalność zależy od podzespołów, które znajdują się w iPadzie. Warto więc zobaczyć, co oferują konkretne modele i czy spełnią nasze oczekiwania.

Zacznijmy od przekątnej ekranu. Urządzenia produkowane przez giganta z Cupertino dostępne są w kilku rozmiarach: najmniejszy z nich, iPad 4 Mini. posiada 8-calowy ekran Retina, następny w kolejności standardowy iPad wyposażony jest w wyświetlacz 9,7-calowy; mamy jeszcze modele o wymiarach 10,5 cali oraz 12,9 cali.

Najmniejszy ekran z pewnością doskonale sprawdzi się na mieście, gdy dużo podróżujemy, czy często wychodzimy z biura i chcemy mieć przy sobie urządzenie, na którym można przeczytać najnowsze wiadomości, odebrać pocztę, poczytać książkę bądź obejrzeć film w pociągu. Większe modele są nieco cięższe, ale oferują dodatkowe funkcjonalności. Sprzedawany w dwóch wersjach rozmiarowych iPad Pro Pro będzie doskonałym narzędziem w rękach profesjonalistów. Korzystają z niego projektanci mody, graficy oraz fotografowie pracujący na takich programach jak Photoshop Lightroom.

Naturalnie wszystkie iPady mogą odtwarzać muzykę oraz filmy, jednak te większe można postawić na stole czy przy łóżku, traktując je niemal jak przenośne domowe kino, podczas gdy iPada Mini 4 trzymać będziemy w dłoni.

Parametry techniczne iPada

Wydajność każdego sprzętu elektronicznego staje się niezwykle istotna dla użytkownika. Nie inaczej jest z iPadami. Jeśli zamierzamy używać go jedynie do podstawowych codziennych zadań, nie musimy zbytnio martwić się o rodzaj procesora czy ilość pamięci. Kiedy jednak zależy nam na wielozadaniowości, to powinniśmy dokładnie zapoznać się komponentami, które znajdują się w środku.

Najmniejszy iPad posiada procesor A8 z 64-bitową architekturą i koprocesorem ruchu M8. Bez problemu da sobie radę z dostępnymi aplikacjami oraz podstawowymi programami graficznymi. Na urządzeniu można grać w najnowsze gry oraz montować nakręcone filmy bez wyczuwalnego spadku wydajności.

Jeżeli szukamy większej mocy, to wybierzmy iPada z procesorem A10 Fusion bądź A10X Fusion. Tutaj mamy już dużo większe możliwości – obróbka filmów w jakości 4K czy rendertrójwymiarowych obiektów nie stanowią żadnego wyzwania dla iPada oraz iPada Pro.

Standardowy iPad jest urządzeniem wszechstronnym, z którego mogą korzystać zarówno dzieci, uczniowie, rodzice, jak i biznesmeni. Wbudowana pamięć 32 lub 128 GB spokojnie wystarczy dla wymagających użytkowników.

W iPadzie Pro zastosowano dodatkowo technologię ProMotion, pozwalającą na odświeżanie ekranu z częstotliwością 120 Hz. Ma to duże znaczenie w przypadku oglądania filmów i gwarantuje doskonały komfort dla oczu. Posiada on także najlepsze ze wszystkich modeli aparaty, za pomocą których można kręcić filmy w wysokiej jakości oraz w trybie slow motion.

Apple stworzyło ofertę, która zadowoli szerokie grono odbiorców. Jeżeli szukamy iPada do codziennej pracy lub rozrywki, wybierzmy mniejsze i lżejsze urządzenia. Tablety do pracy powinny odznaczać się znakomitymi osiągami i radzić sobie z obsługą kilku wymagających aplikacji w tym samym czasie.

Komentarze

Postów nie znaleziono