Kiedy Apple wypuścił na rynek profesjonalną wersję popularnego iPada, nastąpił niemały przełom w sposobie pracy rysowników. Niewielki iPad Pro z powodzeniem zastępuje stacjonarny sprzęt, ułatwiając realizację zadań i dając możliwość tworzenia zawsze wtedy, gdy spłynie na nas fala inspiracji. Jeśli do kompletu dobierzemy dodatkowo cyfrowy ołówek Apple Pencil, powstanie zestaw idealny dla kreatywnego twórcy.

Funkcjonalność w wymiarze pro

Najważniejsze atuty iPad'a dla profesjonalistów można dostrzec jeszcze zanim zabierzemy się do pracy. Wygodny ekran o przekątnej zbliżonej do rozmiarów kartki A4 (wersja iPad Pro 12,9'') zdecydowanie ułatwia tworzenie rysunków czy grafik. Kolejnym plusem zastosowanych przez Apple technologii jest umożliwienie użytkownikowi pracy w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Rozdzielczość na najwyższym poziomie zapewnia przejrzystość i naturalność barw, a redukcja odbijania promieni pozwala na pracę nawet w pełnym słońcu.

Precyzyjny ołówek

Piórko Apple Pencil wyglądem i rozmiarami przypomina zwykły ołówek, dzięki czemu nie trzeba na nowo przyzwyczajać się do nietypowego kształtu. W najnowszej odsłonie reaguje na dotyk, umożliwiając na przykład zmianę grubości cyfrowego rysika. Jego dokładność oraz doskonałe prowadzenie idą w parze z naturalnością obrazów, jakie powstają na ekranie iPada Pro. I wszystkie trzy cechy zasługują na szczególne wyróżnienie. Apple Pencil trzeba oczywiście ładować, ale w najnowszych wersjach można to robić równocześnie z zasilaniem iPada, co z pewnością usprawnia pracę.

Prace w chmurze

Lekki iPad Pro wyposażony został w mocny procesor, który błyskawicznie reaguje na wszystkie polecenia. Jest wielozadaniowy, więc poradzi sobie z jednoczesnym działaniem kilku aplikacji, których przekrój w tym przypadku jest naprawdę imponujący. Do wyboru są różnorodne wersje pod względem pamięci i rozmiaru przekątnej ekranu. A jeśli wydaje nam się, że pamięć 64 GB czy 256 GB nie będzie wystarczająca, warto pomyśleć o chmurze iCloud, w której możemy przechowywać większość prac. Rozwiązanie gwarantuje nie tylko wygodę, ale też bezpieczeństwo i możliwość łatwego odczytywania multimediów na innych urządzeniach od Apple. Dla wymagających użytkowników, producent przygotował naprawdę pojemną wersję 512 GB, która pomieści dziesiątki aplikacji czy plików.

Na koniec warto wspomnieć, że iPad'a Pro oraz ołówek Apple Pencil wyróżnia niezwykła intuicyjność, dzięki czemu w ich świecie odnajdzie się każda kreatywna osoba, bez względu na poziom technologicznych umiejętności.