Ferie to doskonały czas zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Możliwość wspólnego spędzenia wolnych dni na wyjeździe oraz pozwala zrelaksować się po ciężkich tygodniach w pracy i szkole. Z samą podróżą wiąże się jednak pewna niedogodność – nie zawsze jest ona na tyle zajmująca, aby pociechy nie znudziły się już na początku wyjazdu.

Warto więc wziąć do samochodu lub autokaru małą pomoc w rozrywce. Posiadacze iPadów z pewnością będą zainteresowani zestawem gier edukacyjnych OSMO, który umożliwi dzieciom świetną zabawę oraz naukę podczas pokonywania kolejnych kilometrów w drodze do celu.

Zawartość OSMO Genius Kit Game System

OSMO zostało zaprojektowane z myślą o iPadach. Składa się z szerokiej gamy akcesoriów kompatybilnych z urządzeniami Apple oraz dedykowanymi dla nich aplikacjami. Opakowanie zawiera tzw. bazę z podstawką oraz lusterkiem, w której umieszcza się iPada. Do tego dochodzą płytki z liczbami i wyrazami, a także wykonane z drewna figurki do gry Tangram.

Jak to wszystko działa w praktyce? Podstawka utrzymuje iPada w pionie, a nią samą można z łatwością utrzymać na kolanach, co szczególnie przydaje się podczas wielogodzinnej podróży samochodem. Nakładka rejestruje obraz z miejsca tuż przed iPadem. Pozwala to na skorzystanie ze wszystkich funkcjonalności zestawu OSMO. Wszystko razem zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo lekkie: wymiary wynoszą 22,8 x 13,9 x 12 cm, a waga to zaledwie 99 g. Można więc śmiało stwierdzić, że zestaw został przeznaczony do wyjazdów na ferie!

Bezpłatne aplikacje do nauki

Rdzeniem OSMO są akcesoria, ale wymagają one wykorzystania specjalnych aplikacji. Na szczęście można je pobrać zupełnie za darmo na iPada z App Store. Włączenie programu oraz przygotowanie podłoża umożliwia dzieciom zabawę w trakcie jazdy. A co konkretnie ma do zaoferowania OSMO? Aż pięć aplikacji, do których należą:

1) Words – przy użyciu klocków w zestawie należy uzupełnić brakujące litery w słowie lub ułożyć wyraz na podstawie pojawiających się obrazków,

2) Tangram – gra w układanie figur widocznych na ekranie. Znakomicie rozwija wyobraźnię przestrzenną,

3) Numbers – matematyka nie musi być nudna. Aplikacja zachęca dziecko do eksperymentowania z działaniami matematycznymi oraz oczywiście uczy ich podstaw,

4) Newton – w tej grze należy wykorzystać przekazywaną przez program wiedzę fizyczną do doprowadzenia piłek w konkretne miejsce,

5) Masterpiece – aplikacja zamienia dowolne zdjęcie (zrobione własnoręcznie lub pobrane z internetu) we wzór, który pozwala nauczyć się rysunku. Gwarantuje długą i wciągającą zabawę dla kreatywnych dzieci.

Niekończąca się zabawa

Łatwo zauważyć, że OSMO Genius Kit Game System uczy nauk ścisłych, rysunku oraz nowych wyrazów w najatrakcyjniejszy dla najmłodszych sposób. Podróż na ferie zimowe może więc być doskonałą okazją do przyswojenia dzieciom rozmaitych zagadnień!

Ponadto zestaw zawiera różne poziomy trudności. Wraz z rozwojem dziecka nie traci na swojej przydatności. Dziecko doskonale zaznajomione z alfabetem może z powodzeniem zacząć zabawę z fizyką lub rysunkiem w późniejszym wieku. Oznacza to, że OSMO będzie mu towarzyszyć przez wiele lat oraz wtedy, gdy ma przed sobą perspektywę kolejnych podróży samochodem nie tylko na ferie.