Osmo – edukacyjne zabawki dla przedszkolaków rozwijające motorykę

Istnieje wiele metod dydaktycznych, które dbają o ogólną sprawność fizyczną u przedszkolaków. Maluszki w wieku 3-6 lat intensywnie poznają zarówno otaczający je świat, jak i siebie. W ramach rozwoju motoryki małej doskonalą umiejętności manualne, uczą się pisać i rysować oraz chwytać przedmioty. Ćwiczą też koordynację wzrokowo-ruchową, celność czy pokonywanie przeszkód (motoryka duża). Jeśli urozmaicimy zajęcia, dodając do nich gry edukacyjne dostosowane do wieku dzieci, sprawimy, że nauka zmieni się w wyśmienitą zabawę.

Czytaj więcej

Nauczanie wczesnoszkolne: zdalna nauka alfabetu, pisania i czytania

Dzieci błyskawicznie opanowują obsługę tabletu i smartfona – już kilkulatki uwielbiają spędzać czas, grając lub oglądając kolorowe filmy. Dziecięce zamiłowanie do świata wirtualnego można wykorzystać, aby rozbudzić w nich naturalną ciekawość. Przy pomocy atrakcyjnych gier edukacyjnych dużo łatwiej nauczyć maluszki np. alfabetu, a później zachęcić je do czytania i pisania.

Czytaj więcej

Zdalna szkoła podstawowa: nauka podstaw programowania

Nauka programowania cieszy się rosnącym zainteresowaniem rodziców uczniów w wieku szkolnym. Opiekunowie widzą w tej dziedzinie duży potencjał, więc mając na względzie dobro swoich dzieci, pragną zaciekawić je tematyką kodowania. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą producenci zabawek, proponując im swoje narzędzia edukacyjne, które w przystępny, a jednocześnie bardzo atrakcyjny sposób przybliżają maluchom podstawy programowania. Zmieniają naukę we wciągającą grę, która nie ma nic wspólnego z monotonią wpisywania kolejnych sekwencji kodów.

Czytaj więcej

Zdalne biuro Apple – jak stworzyć infrastrukturę sprzyjającą pracy w domu?

Mobilne rozwiązania stały się codziennością w każdej nowoczesnej firmie. Aby jednak praca zdalna miała jakikolwiek sens, należy stworzyć infrastrukturę sprzyjającą home office. Produkty marki Apple pomagają w realizacji tego zadania.

Czytaj więcej

Mobilność i praca zdalna z urządzeniami firmy Apple

Rozwiązania umożliwiające pracę z domu odgrywają coraz ważniejszą rolę w każdym nowoczesnym biznesie. Z tego względu wiele firm decyduje się już teraz wdrożyć systemy mobilne. Wpływają one nie tylko na zadowolenie pracowników, ale również efektywność wykonywanych przez nich obowiązków.

Czytaj więcej

IPad z Cellular – co to znaczy?

Podczas wyboru wymarzonego iPada można zauważyć, że część z nich posiada odmienne oznaczenia. Na jednych pojawia się informacja o obsłudze Wi-Fi, a pozostałe oferują Wi-Fi

+ Cellular. Druga opcja nie jest powszechnie rozpoznawalna, a o zaletach Wi-Fi wie zaś znacznie więcej osób. Na czym więc opiera się działanie iPad Cellular. Co to znaczy dla przeciętnego użytkownika? I czy warto zainwestować w model o poszerzonej funkcjonalności? Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

Czytaj więcej

iPad i OSMO – zajmij dziecko podczas podróży i wyjazdu na ferie

Ferie to doskonały czas zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Możliwość wspólnego spędzenia wolnych dni na wyjeździe oraz pozwala zrelaksować się po ciężkich tygodniach w pracy i szkole. Z samą podróżą wiąże się jednak pewna niedogodność – nie zawsze jest ona na tyle zajmująca, aby pociechy nie znudziły się już na początku wyjazdu.

Czytaj więcej

Jakie akcesoria do iPadów warto sprezentować dzieciom na Boże Narodzenie?

iPady wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Stanowią źródło rozrywki, ale są także wykorzystywane jako pomoc w nauce. Najmłodsi używają ich m.in. do słuchania muzyki, odtwarzania filmów, czytania artykułów, oglądania prezentacji multimedialnych. Szukając pomysłu na prezent dla pociechy, warto rozważyć zakup akcesoriów do urządzeń Apple.

Czytaj więcej

Prezenty dla dziecka pod choinkę od Apple - dlaczego warto kupić iPada na gwiazdkę?

Jeśli zastanawiasz się, jakim prezentem obdarować dziecko na Święta, podpowiadamy – kup mu iPada. Dlaczego? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu!

Czytaj więcej

iPad Pro i Apple Pencil – zestaw grafika

Kiedy Apple wypuścił na rynek profesjonalną wersję popularnego iPada, nastąpił niemały przełom w sposobie pracy rysowników. Niewielki iPad Pro z powodzeniem zastępuje stacjonarny sprzęt, ułatwiając realizację zadań i dając możliwość tworzenia zawsze wtedy, gdy spłynie na nas fala inspiracji. Jeśli do kompletu dobierzemy dodatkowo cyfrowy ołówek Apple Pencil, powstanie zestaw idealny dla kreatywnego twórcy.

Czytaj więcej

Komentarze

Postów nie znaleziono