Wrzesień to czas powrotu do szkoły, początek jesieni i... konferencja Apple. W tym roku nie mogłoby być inaczej. Aczkolwiek tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ z powodu światowej epidemii nie odbyło się w Steve Jobs Theater wraz z widzami.

Natomiast było to genialnie przygotowane i nagrane wcześniej przedstawienie. Co gigant z Cupertino nam zaprezentował?

Apple Watch Series 6

Tim Cook rozpoczął prezentację bardzo emocjonalnie. Podobnie jak w ostatnich latach, pokazano historie osób, którym Apple Watch uratował zdrowie, a nawet życie. Jest to technologia, która realnie zmienia świat na lepsze.

Nie ma się co dziwić, ponieważ jego możliwości są imponujące. Powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim pulsie, monitorowanie cyklu menstruacyjnego, EKG oraz czujnik natlenienia krwi. To właśnie pulsoksymetr jest główną nowością tegorocznego zegarka Apple.

Jak to właściwie działa? Dzięki nowej funkcji będzie można sprawdzić, ile tlenu dociera do komórek, a także określić procentową skuteczność przyswajania tlenu. Jest to bardzo ważny wskaźnik wpływający na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Z Apple Watch Series 6 będziemy mogli monitorować go przez cały czas.

Co poza tym znajdziemy w nowym Watchu? Bardzo praktycznym usprawnieniem jest udoskonalony 2,5 raza jaśniejszy Always On Display. Nawet w ostrym słońcu będzie można sprawdzić najważniejsze informacje bez wybudzania zegarka. Dodano również aktywny przez cały czas wysokościomierz — idealny do przechadzek po górach.

Apple Watch -nowości Apple 2020

Nowy Watch to też nowe tarcze. W tym roku, Apple przygotowało dla nas ciekawą kolekcję. Między innymi Memoji, Stripes oraz Nike+. Do tego dochodzi znacznie rozszerzona paleta kolorystyczna samych zegarków, a także minimalistyczne opaski Solo.

Apple Watch SE

Dużym zaskoczeniem była tańsza wersja kultowego zegarka Apple. Za bardzo przystępne pieniądze otrzymujemy piękny design, funkcje zdrowotne, a także procesor z zeszłorocznego Apple Watcha. Godny następca Series 3 i idealny wybór dla osób, które wolałyby wydać mniej na nowy zegarek.

Apple Watch - nowości Apple 2020

watchOS 7

Co prawda system ten został zaprezentowany już kilka miesięcy temu, tak dopiero dzisiaj trafia on oficjalnie do wszystkich użytkowników. Wprowadza on wiele udogodnień, między innymi:

  • Mierzenie snu

  • Pomiar czasu mycia rąk

  • Nowe możliwości personalizacji tarczy

  • Funkcje specjalne dla dzieci oraz seniorów

Apple One

Przez ostatnie lata Apple wprowadzał coraz to nowe usługi. Chociażby zeszłoroczne Apple Arcade oraz Apple TV+, a także ogłoszone wczoraj Apple Fitness+ (niedostępne w Polsce). Od teraz można połączyć kilka usług w jeden pakiet za bardzo atrakcyjną miesięczną opłatę. W Polsce dostępne są pakiety Dla Ciebie i Dla rodziny, które zawierają Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ oraz iCloud.

Apple One - nowości Apple 2020

Nowy iPad

W tym roku mija 10 lat od zaprezentowania pierwszego iPada przez Steve’a Jobsa. Urządzenie to zrewolucjonizowało rynek, a jego kierunek rozwoju jest imponujący.

Podstawowy iPad doczekał się nowego procesora A12 Bionic, który będzie w stanie obsłużyć większość nowoczesnych gier i aplikacji. Apple deklaruje, że jest dwukrotnie potężniejszy od najpopularniejszego laptopa z Windowsem. Do tego wszystkiego pełnowymiarowa klawiatura Smart Keyboard oraz Apple Pencil. Czego chcieć więcej za taką cenę? Perfekcyjny produkt dla wszystkich uczniów i studentów.

Odświeżony iPad Air

Po dwóch latach od zaprezentowania nowego iPada Pro nowatorski design trafił też do iPada Air. Tym razem w 5 kolorach. Zamiast FaceID otrzymujemy zaawansowany czytnik TouchID ukryty w przycisku uruchamiania. Port Lightning zostaje zastąpiony szybkim i uniwersalnym portem USB-C.

iPad Air - nowości Apple 2020

Imponująca jest jednostka napędzająca ten tablet, czyli 6-rdzeniowy czip A14 Bionic. Wykonany w 5-milimetrowej technologii jest o 40% szybszy w porównaniu z poprzednią generacją, grafika jest wydajniejsza o 30%, uczenie maszynowe o 70%. Idealne do produktywności, gier, tworzenia muzyki, a także montażu filmów 4K.

Co ważne, do najnowszego iPada Air dokupimy Apple Pencil 2. generacji, które będzie ładować się magnetycznie z boku urządzenia. Ponadto kompatybilne jest także Smart Keyboard oraz lewitujące Magic Keyboard.

Potężne wnętrze zaklęte w pięknej obudowie.

Co z iPhone?

Tegoroczna konferencja była wyjątkowa również pod tym względem, że nie zaprezentowano na niej nowych telefonów. Wiele osób na to liczyło, jednak trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o sprzętowych nowościach Apple. Zapraszamy Was również do sprawdzenia oferty sklepu iDream, gdzie już niedługo będzie można kupić wszystkie wyżej wymienione sprzęty!