Naukowcy już dawno wykazali, że regularne bieganie przyczynia się do dłuższego i zdrowszego życia, nie wspominając o fantastycznej sylwetce, którą można sobie wyrobić. Niestety do uprawiania tego sportu potrzeba motywacji – czasem pada, jest zimno albo ciemno i brakuje zapału do treningu. Na szczęście gigant z Cupertino połączył siły z gigantem sportu Nike - razem stworzyli urządzenie, które nie tylko zmierzy nam czas, ale zachęci do bicia własnych rekordów i podwyższania poprzeczki. Oto Apple Watch Nike+.

Nike+ Run Club na każdy szlak

Apple wypuściło na rynek zegarki w dwóch wersjach z modułem GPS i bez. Na nowo zaprojektowano również paski, które teraz posiadają dziurki, co wpływa na zwiększenie komfortu noszenia podczas uprawiania sportu. Możemy wybierać spośród kilku wersji kolorystycznych, zarówno jeśli chodzi o tarczę, jak i o paski.

Aplikacja Nike Run+ jest jedną z najpopularniejszych wśród miłośników biegania na całym świecie.Jej obsługa nie stanowi większego problemu, pierwszy bieg możemy właściwie rozpocząć zaraz po założeniu Apple Watch na rękę. Wystarczy wybrać opcję Quick Start, założyć słuchawki, puścić ulubioną muzykę i ruszyć w trasę. Początkowa konfiguracja aplikacji nie powinna zająć więcej niż parę minut.

Pojawiające się w słuchawkach komunikaty poinformują nas, ile kilometrów mamy za sobą, jak długo biegniemy oraz jaką mamy średnią prędkość. Kiedy się zatrzymamy, aplikacja sama włączy pauzę, żeby nie pogorszyły nam się statystyki (funkcja przydaje się np. gdy przed przejściem dla pieszych zapali się czerwone światło i będziemy musieli poczekać).

Możemy także zdecydować się na plan treningowy, który wprowadzimy w życie. Do wyboru mamy wiele różnych rodzajów – zależnie od naszych możliwości i ambicji. Każdy trening zawiera różne formy biegu, dzięki czemu na pewno nie będziemy się nudzić.

Naturalnie Nike+ Run Club oferuje również tryb rywalizacji. Określamy konkretne cele, które chcemy spełnić i możemy mierzyć się ze znajomymi z listy. Jeżeli przyjaciele nie biegają, to zadania wyznaczamy wyłącznie dla siebie.

Największą zaletą Nike+ Run Club jest system motywacyjny. Kiedy pobijemy kolejny rekord prędkości bądź dystansu, aplikacja od razu nas o tym poinformuje, gratulując i zachęcając do zwiększenia wysiłku. Dodatkowo możemy zdobywać osiągnięcia za przebiegnięcie określonej liczby kilometrów.

Apple Watch – idealny partner do treningów

Wszystkie wyżej opisane funkcje są niezwykle przydatne dla każdego, kto zamierza traktować bieganie na poważnie. Jeżeli dodamy do tego możliwości, które posiada Apple Watch, otrzymamy niezastąpiony zestaw do treningów.

Najnowszy Apple Watch z aplikacją Nike+ jest urządzeniem niezwykle dokładnym, jeśli chodzi o pomiary. Dzięki modułowi GPS pokonana trasa zostaje zapamiętana i mamy w nią wgląd w każdej chwili. Umożliwia to porównywanie oraz analizę swoich osiągnięć. Ponadto treningi łatwo zsynchronizować z iPhonem. Aplikację można uruchomić z ekranu głównego – szybki dostęp oznacza większe chęci do ćwiczeń.

Apple Watch bez problemu można wykorzystać do uprawiania innych sportów. Zegarek jest w pełni wodoodporny, więc nie ma problemu, by zabrać go na basen lub nad jezioro, gdzie będzie monitorował naszą aktywność. Posiada również wysokościomierz oraz możliwość sparowania go z przyrządami na siłowni. Po raz pierwszy nowoczesne technologie w tak kompleksowy sposób wspierają codzienne ćwiczenia. Dzięki Apple Watch Nike+ w dowolnej chwili i miejscu mamy dostęp do statystyk oraz planów treningowych.

Stworzone specjalnie dla aplikacji Nike+ Run Club playlisty zmotywują nawet najbardziej rozleniwione osoby i zachęcą je do pobiegania w niedzielny poranek czy wieczorem w tygodniu. Muzyka synchronizuje się z wysokościomierzem, więc kiedy zaczniemy podbieg, w słuchawkach popłynie zdrowa porcja pozytywnej energii.

Apple Watch Nike+ to urządzenie przeznaczone zarówno dla trenujących, którzy trzymają w szafie 10 par butów do biegania, jak i dla zupełnie początkujących, dosłownie stawiających pierwsze kroki w bieganiu.

Komentarze

Postów nie znaleziono


autor:

Wiktor Brzeziński

Manager w iDream Apple Premium Reseller
Apple Product Professional
Nerd, entuzjasta nowych technologii, programista i twórca stron internetowych.
Rozpowszechniacz czasownika Apple (made in Cupertino) i pasjonat wszystkiego, co działa z energią elektryczną.
Dołącz do nas w Social Mediach
pierwszy dowiesz się o promocjach i nowościach w ofercie!
Facebook Instagram