Każdy kolejny rok niesie ze sobą nadzieję na zmiany. To właśnie początek roku jest momentem, w którym postanawia się zmienić kilka rzeczy w swoim życiu. Co ciekawe, najwięcej postanowień noworocznych dotyczy większej aktywności fizycznej. Bieganie, siłownia, sport – kto nigdy nie planował regularnie ćwiczyć od nowego roku?

Niestety motywacja mija wraz z kolejnymi styczniowymi dniami (w najlepszym przypadku – lutowymi). To naturalne. Na szczęście w dzisiejszym świecie nie brakuje rozwiązań, które wspomagają nas w realizacji postanowień. Do najciekawszych i najbardziej przydatnych należą urządzenia zaprojektowane właśnie z myślą o treningach: Apple Watch series 5 oraz AirPods Pro.

Śledź postępy – utrzymuj motywację

Apple Watch series 5 ma wbudowany szereg aplikacji, które wspomagają utrzymywanie aktywności fizycznej. Trzy pierścienie: Ruch, Ćwiczenie oraz Na nogach wskazują kolejno liczbę spalonych kalorii, minuty podwyższonej aktywności i poruszanie się przez co najmniej minutę. Tak więc zegarek od Apple dokładnie mierzy ćwiczenia wykonane w ciągu dnia. To jednak może nie wystarczyć, aby utrzymać motywację. Dlatego warto skorzystać z aplikacji Aktywność (na Apple Watch lub iPhone). Zawiera ona szczegółową historię aktywności, włącznie z tygodniowym podsumowaniem.

Nie udało się osiągnąć zamierzonego celu? W takim razie wystarczy ustawić przypomnienia na iPhone. Są one zintegrowane z Apple Watche. Osoby zainteresowane bardziej zróżnicowanym treningiem powinny w tym miejscu skorzystać ze Wskazówek w ciągu dnia, które pomagają osiągać cele oraz zdobywać nagrody za wyzwania, a nimi można dzielić się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To doskonale wpływa na motywację każdego dnia.

Uprzyjemnienie treningów siłowych

Czy istnieje jeszcze jakiś sposób na to, aby nie porzucić noworocznych postanowień? Jak najbardziej. Wystarczy uprzyjemnić sobie treningi swoimi ulubionymi utworami muzycznymi. A nawet audiobookami lub audycjami. W ten sposób ciało dostaje pożądaną dawkę aktywności fizycznej, a umysł relaksuje się przy ciekawych utworach lub przyswaja sobie nowe informacje. Zawartość Apple Music, Apple Podcast i Apple Books można szybko zsynchronizować z zegarkiem.

Typową przeszkodą w słuchaniu muzyki podczas biegania lub korzystania z przyrządów treningowych stają się kable od słuchawek, AirPods Pro są całkowicie bezprzewodowe!

A może podczas treningów potrzebujesz maksymalnego skupienia i spokoju? W takim razie AirPodsy również są dla Ciebie. Oferują opcję wyciszenia otoczenia, co jest szczególnie przydatne w dość hałaśliwych miejscach, takich jak publiczne siłownie czy kluby fitness.

Apple Watch i AirPods - idealna połączenie!

Wybór pomiędzy Apple Watchem a AirPodsami do ćwiczeń fizycznych jest trudny. Ale dlaczego się ograniczać? Połączenie ze sobą tych dwóch urządzeń daje najlepsze efekty. Nie tylko utrzymuje motywację przez cały czas, ale również pozwala przyjemnie spędzić godziny podczas treningów. Wystarczy włączyć aplikację na Apple Watchu i puścić swoją ulubioną muzykę w AirPodsach. Taki zestaw wręcz gwarantuje osiągnięcie znakomitych wyników! A co najważniejsze – pozwala utrzymać postanowienia noworoczne.