autor: Piotr Langowski
Store Manager w iDream Toruń Apple Certified Support Professional

Użytkownikiem Apple Watch jestem od pierwszej generacji z 2015 roku. Wiele rzeczy zaskoczyło mnie w tym sprzęcie i patrząc z perspektywy czasu, nie mogę sobie wyobrazić lepiej wydanych dwóch tysięcy złotych.

Apple Watch – prostota konfiguracji z innymi sprzętami Apple

Na zakup Apple Watch zdecydowałem się z powodu obietnicy producenta dotyczącej lepszej interakcji smartwatcha z moim sprzętem od Apple. Na tamten moment posiadałem iPhone 5s i MacBooka Pro. To, co zaczęło się dziać, jak tylko w kolekcji pojawił się zegarek, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Nagle okazało się, że mój komputer, kiedy tylko do niego podejdę, odblokowuje się za pomocą mojego zegarka, a wszystkie powiadomienia o wiadomościach, SMS-ach, mailach miałem dosłownie w zasięgu ręki. Dzięki temu mój dzień w pracy stał się dużo łatwiejszy. Dla przykładu: codziennie odbieram ogromną ilość maili, powiadomienia z aplikacji napływają również non-stop, do tego dochodzą ważne telefony - zegarek skrócił dystans pomiędzy moim telefonem a moimi oczami. Nagle okazało się, że żeby zobaczyć powiadomienie z Facebooka, nie muszę sięgać do kieszeni i patrzeć przez parę sekund na ekran smartfona tylko po to, aby następnie zignorować powiadomienia, którymi na ten moment nie muszę się zajmować - wystarczy ułamek sekundy na, spojrzenie na zegarek i wracamy do pracy.

Wodoodporny smartwatch gotowy do pracy w każdych warunkach?

W styczniu 2019 kupiłem Watch Series 4, korzystanie z niego okazało się jeszcze bardziej przyjemne i przydatne. Prędkość jego działania zaskoczyła mnie od razu. Kolejną kwestią była wodoodporność nowego modelu. Wow! Ten detal niesamowicie poprawił moją jakość życia. Już nie musiałem się stresować i uważać, aby przypadkiem nie zalać Apple Watch’a. Wcześniej nie było to takie oczywiste. Jednak nadal miałem obawy dotyczące uszkodzeń mechanicznych. Widziałem zbyt wiele uszkodzonych przez klientów zegarków. Pamiętam stłuczone smartwatche, które spadły podczas zakładania czy uległy zniszczeniu w czasie treningu. Próby naprawy niestety nie zawsze kończyły się pomyślnie. Ceny oryginalnych części nie były niskie, gdyż w tak małym sprzęcie praktycznie nie ma możliwości wymiany podzespołów. Stłuczony albo zalany zegarek trzeba zatem wymienić na nowy, a koszty zakupu zaczynają od 1300 zł.

Na szczęście można temu zaradzić.

Korzystając z polisy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa wszystkie naprawy można zabezpieczyć ubezpieczeniem mienia. Stawki dla Apple Watch są naprawdę niskie, szczególnie biorąc pod uwagę wysokie koszty napraw urządzenia. Jednorazowy koszt za roczną polisę to jedynie 139 zł, dwuletniej 229 zł, zaś za polisę na trzy lata jednorazowo zapłacimy tylko 299 zł. To naprawdę niewielka stawka za gwarancję pokrycia kosztów naprawy lub otrzymania nowego urządzenia i zyskania 100% komfortu na swobodne używanie Apple Watch.

Ja ubezpieczyłem swój zegarek na dwa lata i teraz bez strachu wybieram się na basen z Apple Watchem. Siłownia, basen, bieganie nie są żadnym wyzwaniem dla najnowszego Apple Watch series 4 - ba, z tym sprzętem mógłbym brać nawet udział w triathlonie, a zegarek powinien to wytrzymać. Wychodzę z założenia, że ubezpieczony śpi spokojniej. Teraz praktycznie zapomniałem, że na ręku mam Apple Watch. Już nie muszę ograniczać swoich ruchów w obawie, że go uszkodzę.

Podstawowe informacje o Apple Watch:

Zegarek Apple Watch ma w pełni modyfikowalne tarcze zegarka, które można przystosować do swoich potrzeb:

1. Tarcza z której korzystałem przez 3 lata na Apple Watch pierwszej generacji: Data, Godzina, Najbliższe wydarzenie z kalendarza, temperatura, poziom naładowania baterii i godzina zachodu słońca

2. Tarcza z której korzystam aktualnie na Apple Watch Serii 4 Poziom naładowania baterii, pogoda (najniższa, aktualna i najwyższa w danym dniu), najbliższe wydarzenie z kalendarza, data, faza ziemi i księżyca.


3. Inne przykładowe tarcze:Mocno motywuje do aktywności fizycznej, na bieżąco monitorując nasz ruch. Zachęca do oddechu, badania EKG, wstawania co najmniej raz na godzinę.

Wszystkie powiadomienia, które ustawimy (domyślnie absolutnie wszystkie), spływają na zegarek i na większość z nich z poziomu zegarka możemy odpowiedzieć lub odznaczyć.

Zegarek jest również kartą płatniczą dzięki funkcji Apple Pay

Najczęściej spotykane uszkodzenia Apple Watch:

Przede wszystkim stłuczenia ekranu, zalania, uszkodzenia mechaniczne, zdarzają się zgubione podczas pływania zegarki.

Naprawa Apple Watch:

Ceny ubezpieczeń:
W sieci salonów iDream Apple Premium Reseller Klienci mają również możliwość finansowania ubezpieczenia - tym samym zarówno sprzęt, jak i polisę można rozłożyć na dogodne raty.

Sprawdź teraz >