Słuchawki do iPoda dzielą się zazwyczaj na dwie główne kategorie: nauszne i douszne. Zarówno jeden, jak i drugi typ posiada licznych zwolenników. Które z nich zapewniają lepszy dźwięk i są wygodniejsze w użytkowaniu? Sprawdzimy dzisiaj wady oraz zalety obu rozwiązań, aby umożliwić szybszy zakup słuchawek.

Słuchawki i ich przeznaczenie

Słuchawki najczęściej kupujemy w celu odtwarzania muzyki. Niektórzy puszczają swoje ulubione utwory w czasie aktywności fizycznej, głównie zaś biegu lub spaceru, inni umilają sobie w ten sposób czas w podróży. Są jednak i takie osoby, które słuchawek używają przede wszystkim podczas rozmów. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można wówczas wykonywać także inne czynności, ponieważ nie trzeba trzymać urządzenia mobilnego w dłoni – smartfon można schować do kieszeni. O ile w czasie rozmów czysty dźwięk nie jest najistotniejszy, o tyle podczas odtwarzania muzyki będzie to kluczowe. Jak poradzą sobie z tym słuchawki douszne Apple? Może opłaca się wybrać te w wersji nausznej?

Słuchawki nauszne - wady i zalety

Jak sama nazwa wskazuje, są to słuchawki zewnętrzne zakładane na uszy. Swoim wyglądem mogą przypominać klasyczne nauszniki. Przylegają bezpośrednio do małżowiny usznej, a oba głośniki połączone są za pomocą pałąka. Przeważnie dzieli się je na słuchawki zamknięte lub otwarte. Różni się także sposób ich zakładania. Można je założyć na głowę bądź z tyłu głowy. To drugie rozwiązanie uważane jest w większości przypadków za wygodniejsze. Czy opłaca się w nie zainwestować?

Słuchawki nauszne gwarantują stosunkowo dobrą jakość dźwięku, a przy tym nie wywierają aż tak negatywnego wpływu na słuch w przeciwieństwie do innych rodzajów słuchawek. Niestety, mają również swoje wady. Zazwyczaj posiadają dość duży rozmiar, przez co trudniej je ze sobą zabrać. W przypadku słuchawek kwestia mobilności jest bardzo istotna, więc w tym przypadku wiele osób decyduje się na słuchawki douszne. Ponadto, takie słuchawki nie są uniwersalne. Wynika to z konieczności dostosowania pałąka do wielkości głowy.

Słuchawki douszne - czy warto?

Tego rodzaju słuchawki nazywane bywają również dokanałowymi, ponieważ umieszcza się je wewnątrz kanału słuchowego. Z tego też względu okażą się doskonałe podczas treningu. Zapewniają przy tym dużą wygodę stosowania. Jakie są ich inne zalety? Na pewno będzie to mobilność, która wynika przede wszystkim z niewielkiego rozmiaru. Cechuje je ponadto duża wytrzymałość, co sprawia, że można je dowolnie zwinąć i schować chociażby w kieszeni lub w torebce.

Ciekawym wyborem wydają się zwłaszcza douszne słuchawki Apple, ponieważ większość modeli tego typu dopasowuje się do anatomicznej budowy ucha, zapewniając tym samym najlepszy komfort użytkowania. Są jednocześnie niezwykle dyskretne. Czy mają jakieś wady? Niektórzy wskazują, że jakość dźwięku jest nieco gorsza od słuchawek nausznych, obecnie jednak te różnice są nieznaczne i ledwie słyszalne, o ile zdecydujemy się na dobrą markę, a do takiej z pewnością należy Apple. Produkty tego amerykańskiego giganta są nieco droższe, jednak z wyższą ceną idzie w parze wyższa jakość, dlatego opłaca się wydać odrobinę więcej. Apple ma do zaproponowania dwa rodzaje słuchawek dousznych: przewodowe i bezprzewodowe. Ten drugi wybór jest dość innowacyjny, dlatego kosztuje kilka razy więcej. Czy warto z niego skorzystać? Słuchawki bezprzewodowe łączą się z urządzeniem mobilnym, a co najważniejsze działają nawet przez 5 godzin bez konieczności ładowania. To rekordowe osiągnięcie na rynku.

Odpowiadając sobie na pytanie, czy słuchawki douszne Apple są warte swojej ceny, wypadałoby wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki. Wydaje się, że obecnie nie ma lepszego rozwiązania dla osób korzystających na co dzień z iPoda. Koszt słuchawek nie jest tak wygórowany, a zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku oraz dużą wytrzymałość. Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, zyskujemy za to jeszcze większą wygodę, ponieważ słuchawki nie będą się plątać.


Komentarze

Postów nie znaleziono