Technologia słuchawek w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija. A za technologię dostępną dla konsumentów możemy podziękować takim firmom jak Apple czy Beats by Dre. Ta druga marka wraz z wydaniem swoich słuchawek w 2008 roku, które zostały poparte takimi postaciami jak Lady Gaga i Justin Bieber, szybko spopularyzowali wysokiej jakości słuchawki konsumenckie, tworząc rynek napędzany innowacjami audio. Teraz, gdy chcemy przeglądać ofertę słuchawek, mamy do wyboru różnorodne marki, projekty, specyfikacje i typy słuchawek.

Co zatem należy wziąć pod uwagę przy zakupie? Możesz z grubsza podzielić słuchawki według ceny. Dostępne są budżetowe słuchawki za mniej niż 200 PLN, średnie w przybliżeniu od 200 do 600 PLN, wysokie w przybliżeniu od 600 do 1300 PLN, a dla prawdziwych audiofilów są nawet modele powyżej tej kwoty. Im więcej płacisz, tym więcej zyskujesz w zakresie żywotności baterii, redukcji szumów, jakości wykonania i oczywiście jakości dźwięku.

Ceny produktów w iDream.pl:

Oszczędzasz 12%

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods Pro

Cena: 1 249,00  1 099,00 
Cena netto: 893,50 
Dostępność: W magazynie

Bezprzewodowe etui ładujące do AirPods

Cena: 389,00 
Cena netto: 316,26 
Dostępność: Aktualnie niedostępny

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods z etui ładującym 2019

Cena: 999,01 
Cena netto: 812,20 
Dostępność: W magazynie

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods 2019

Cena: 799,00 
Cena netto: 649,59 
Dostępność: W magazynie

Słuchawki douszne Apple EarPods z pilotem i mikrofonem (złącze 3,5 mm)

Cena: 149,00 
Cena netto: 121,14 
Dostępność: W magazynie

Słuchawki douszne Apple EarPods ze złączem Lightning

Cena: 149,00 
Cena netto: 121,14 
Dostępność: W magazynie

Słuchawki redukujące hałas

Istnieje wiele przydatnych funkcji, na które należy zwrócić uwagę. Technologia redukcji szumów może znacząco wpłynąć na jakość odsłuchu, pozwalając wyeliminować zewnętrzne zakłócenia i całkowicie skupić się na dźwięku. Ważne jest rozróżnienie między pasywną a aktywną redukcją szumów - pasywna redukcja szumów polega na tym, że budowa słuchawek fizycznie blokuje dźwięk przedostający się do kanału słuchowego, w taki sam sposób jak zatyczki do uszu. Aktywne tłumienie hałasu odtwarza hałas otoczenia, który jest wychwytywany przez mikrofon, w formie odwróconej fazy, która eliminuje hałas otoczenia, ale nie zmienia zamierzonego dźwięku. Łatwo to przetestować, po prostu załóż słuchawki z redukcją szumów, takie jak Apple AirPods Pro i włącz je. Natychmiast zauważysz wyciszenie otoczenia, ciągłego hałasu, takiego jak silniki pojazdów i rozmowy w biurze.

Słuchawki bezprzewodowe  i  słuchawki Bluetooth

Inną ważną funkcją, którą należy wziąć pod uwagę, jest Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe połączenie słuchawek z urządzeniami mobilnymi. Słuchawki takie chronią Cię przed zmaganiem się ze splątanymi przewodami i ryzykiem wybicia ich z uszu, dzięki czemu idealnie nadają się do ćwiczeń, podróży, a nawet siedzenia przy biurku. Oprócz słuchawek bezprzewodowych istnieją również słuchawki bezprzewodowe, które są bardziej dyskretne, jak słuchawki Apple AirPods czyli bezprzewodowe słuchawki douszne, które idealnie nadają się do wykorzystania w sporcie i ćwiczeniach.