Jak przejść z Androida na iOS-a?

Planujesz zmianę swojego telefonu z systemem Android na telefon iPhone, ale nie chcesz utracić cennych danych? Nic prostszego, firma Apple stworzyła narzędzie, które pomoże Ci w łatwy sposób przenieść najważniejsze dane na nowy telefon.

Aplikacja "Przenieś na iOS"

W sklepie z aplikacjami na telefonie z systemem Android znajduje się aplikacja o nazwie „Przenieś do iOS” („Move to iOS” w angielskiej wersji systemu). Należy ją pobrać i zainstalować.

Pierwsze kroki

Przy pierwszym uruchomieniu telefonu iPhone, uruchomiony zostanie kreator ułatwiający konfigurację. Telefon iPhone trzeba podłączyć do tej samej sieci bezprzewodowej, do której podłączony jest telefon z systemem Android.

Podczas konfigurowania nowego iPhone'a należy wybrać "Przenieś dane z Androida" na ekranie Aplikacje i dane. Jeżeli proces konfiguracji iPhone został już zakończony, trzeba ponownie wyzerować urządzenie i rozpocząć od nowa.

move to ios 1
move to ios 2

Jak się przenieść?

Otwórz aplikację "Przenieś do iOS" na urządzeniu z Androidem i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Na iPhonie wybierasz "Dalej" i "Przenieś dane z Androida". Na wyświetlaczu pojawi się 10-cyfrowy lub 6-cyfrowy kod, który należy wprowadzić w smartfonie z systemem Android.

Następnie możesz zdecydować na urządzeniu z Androidem, jakie treści chcesz przenieść. Aplikacja pozwala na przeniesienie zdjęć, filmów, kontaktów, kont e-mail i historii rozmów, a także bezpłatne aplikacje (w tym aplikacje Google). Czas transferu zależy od ilości danych, które będą przesyłane. Po zakończeniu przesyłania danych musisz potwierdzić na urządzeniu z Androidem i urządzeniu Apple. Teraz możesz zamknąć konfigurację na swoim iPhonie.

WAŻNE! Jeżeli przenoszenie danych zostaje przerwane z powodu błędu komunikacji, należy w ustawieniach sieci Wi-Fi wyłączyć funkcje „Inteligentnego przełączania Wi-Fi” na telefonie z systemie Android.

Komentarze

Ta zmiana to była najlepsza decyzja. Nigdy juz bym nie wrócił do Androida. Teraz dopiero wiem co to znaczy mieć telefon, który się nie zawiesza.
Klient 20-04-2018, 09:19