Dobierz odpowiedni model iPhone do swoich potrzeb

Apple ma w swojej ofercie osiem różnych modeli iPhone - ale który z tych modeli jest przeznaczony właśnie dla Ciebie? Pamiętaj - nie musisz kupować najnowszego. Przeczytaj nasz poradnik i wybierz idealny dla siebie model iPhone’a.

iPhone 6S - najstarszy Apple wciąż jest dobry

iPhone 6S

iPhone 6S to najstarszy iPhone sprzedawany przez Apple. Swoją premierę miał w 2015 roku, a rok 2018 prawdopodobnie będzie ostatnim rokiem jego oficjalnej sprzedaży. Nie oznacza to wcale, że byłby to zły zakup.

Procesor A9 może nie obsłuży najcięższych gier i najnowszych aplikacji AR, ale wciąż jest wystarczająco szybki, aby wykonać większość prac domowych. iPhone 6S nie posiada również nowoczesnych rozwiązań, takich jak bezprzewodowe ładowanie lub podwójna kamera z tyłu, którą ma nowszy iPhone. Ma za to 3D Touch, poza tym będzie mógł uruchomić najnowsze wersje iOS jeszcze przez co najmniej kilka lat.

Rozmiar ekranu 4,7 cala jest również dobrym wyborem dla większości osób.

Należy również wspomnieć o czymś, bez czego wiele osób nie wyobraża sobie telefonu komórkowego - czyli gniazda słuchawkowego. Nie zwlekaj z kupnem, jeśli chcesz mieć iPhone'a z gniazdem słuchawkowym. iPhone 6S może zniknąć już tej jesieni, a razem z nim gniazdo słuchawkowe.

Opcje kolorów: srebrny, czarny, złoty, różowe złoto.

Opcje pamięci: 32 GB, 128 GB

Cena: 2229 PLN (32 GB), 2729 PLN (128 GB)

Dobry wybór dla: każdego, kto chce nowego iPhone'a z nową, świeżą baterią, ale nie płacąc za dużo.

+ Stosunkowo niska cena
Gniazdo słuchawkowe
- Najstarszy model
Wygląd niezmienny od 2014 roku

iPhone 6S Plus - największy ekran za najniższą cenę

iPhone 6S

iPhone 6S Plus ma ten sam procesor, co jego starszy brat - iPhone 6S. Różnicą jest jednak znacznie większy ekran - całe 5,5 cala. Zaletą jest to, że ma nie tylko większy ekran, ale również baterię o dużo większej pojemności - wpływa to na lepszą żywotność baterii w porównaniu do iPhone 6S.

Prócz różnic wymienionych powyżej - model praktycznie nie różni się od iPhone’a 6S. Aparat w modelu Plus posiada optyczną stabilizację obrazu, która zapewnia płynność wideo. W modelu Plus doceniamy przede wszystkim większy ekran. I - podobnie, jak w 6S - tutaj także znajduje się gniazdo słuchawkowe.

iPhone 6S Plus to najtańszy model iPhone dostępny w rozmiarze Plus, ale warto pomyśleć o tym, że cena nadal jest w przybliżeniu podobna, jak zeszłorocznego iPhone 7. Jeżeli naprawdę chcemy mieć duży ekran, ten model jest wart swojej ceny.

Opcje kolorów: srebrny, czarny, złoty, różowe złoto.

Opcje pamięci: 32 GB, 128 GB

Cena: 2729 PLN (32 GB), 3229 PLN (128 GB)

Dobry wybór dla: tych, którzy chcą mieć jak największy ekran w jak najniższej cenie.

+ Duży ekran
Większa pojemność baterii niż w iPhone 6S
- Starszy model iPhone’a
Za tą samą cenę możemy uzyskać iPhone 7 (ale z mniejszym ekranem)

iPhone SE - najtańszy i najmniejszy w drużynie

iPhone SE

iPhone SE jest idealnym telefonem komórkowym dla tych, którzy wciąż nie akceptują ekranów mobilnych o większych rozmiarach niż te sprzed paru lat. Jest to dokładne przeciwieństwo modeli iPhone Plus. Ekran ma tylko cztery cale szerokości i łatwo jest go obsługiwać na całym ekranie jedną ręką

iPhone SE to całkowicie unikalny telefon na rynku. Nie jest łatwo znaleźć telefon o dobrej wydajności i jednocześnie małym rozmiarze. Wewnątrz znajdziemy ten sam procesor A9, co w iPhone 6S, zapewniający optymalną prędkość. Przedni aparat posiada niską rozdzielczość (tylko 1,2 megapiksela), ale nie przeszkadza to w uzyskaniu zdjęć dobrej jakości.

Na koniec należy wspomnieć, że kontynuacja iPhone’a SE może pojawić się stosunkowo szybko. Model ten został zaprezentowany wiosną 2016 roku i zyskał bardzo duża popularność wśród użytkowników sprzętów Apple. Od tamtego czasu jest to najmniejszy i najtańszy telefon iPhone, który jest aktualnie w sprzedaży.

Opcje kolorów: srebrny, czarny, złoty, różowe złoto.

Opcje pamięci: 32 GB, 128 GB

Cena: 1499 PLN (32 GB), 2099 PLN (128 GB)

Dobry wybór dla: szukających dobrych cen, jako pierwszy telefon iPhone, dla dzieci lub jeśli nie jesteś w stanie obsługiwać dużych ekranów.

+ Niska cena
Łatwy w obsłudze
Gniazdo słuchawkowe
- Trochę słabszy aparat z przodu

iPhone 7 - Przełomowy model w dobrej cenie

Jak zwykle po premierach, Apple umożliwia zakup modeli z roku poprzedniego w atrakcyjnych cenach. Rok później iPhone 7 to nadal bardzo sprawny telefon z procesorem A10, który może mierzyć się z wieloma dzisiejszymi najlepszymi modelami.

Nie mamy szybkiego ładowania i ładowania bezprzewodowego jak w iPhone 8, ale w zamian jest to bardziej wytrzymały telefon, wykonany z aluminium zamiast szkła. Krótko mówiąc - sprawia to, że jest po prostu tańszy. W prawdzie nie powinniśmy upuszczać telefonu na podłogę, bo szklany ekran może rozpaść się na tysiąc kawałków, za to solidna aluminiowa obudowa daje z pewnością większe poczucie bezpieczeństwa.

Żywotność baterii jest zdecydowanie lepsza w iPhone 7 w porównaniu do iPhone 6S, ale uniwersalne gniazdo słuchawkowe - mini jack - nie jest tutaj już dostępne. Istnieją bezprzewodowe słuchawki AirPods, które możemy dokupić i świetnie się sprawdzą z każdym iPhone. Z kolei dla tych, którzy nie wyobrażają sobie pracy bez swoich ulubionych słuchawek z wejściem typu jack, do zestawu dołączony został adapter słuchawkowy oraz słuchawki Apple ze złączem Lightning. Podstawowy model 32 GB jest zdecydowanie najtańszy, pod warunkiem, że pamięć jest wystarczająca dla twoich potrzeb.

Opcje kolorów: czarny onyx (wysoki połysk), czarny, srebrny, złoty, różowy złoty

Opcje pamięci: 32 GB, 128 GB

Cena: 2729 PLN (32 GB), 3229 PLN (128 GB)

Dobry wybór dla: każdego, kto chce nowoczesny, szybki iPhone, ale nie musi mieć najnowszego.

+ Szybki
Dobry ekran
Większa pojemność baterii w porównaniu z iPhone 6S
- Brak bezprzewodowego ładowania i gniazda słuchawkowego

iPhone 7 Plus - Pierwszy iPhone z podwójną kamerą

iPhone 7 Plus - tym razem nie tylko większy ekran i większa żywotność baterii odróżniają te modele, ale także podwójna kamera z tyłu.

Dwie tylne kamery powodują dwubiegowy zoom optyczny i zaskakująco dobry tryb portretowy, który pozwala na wykonanie zdjęć prawie tak dobrych, jak te wykonane klasycznym aparatem cyfrowym.

iPhone 7 Plus

Dla tych, którzy oczekują naprawdę dobrego aparatu, iPhone 7 Plus (lub iPhone 8 Plus) jest właściwym wyborem. Jako bonus dostajemy więcej miejsca na ekranie i większą żywotność baterii.

Opcje kolorów: czarny onyx (wysoki połysk), czarny, srebrny, złoty, różowy złoty

Opcje pamięci: 32 GB, 128 GB

Cena: 3319 PLN (32 GB). 3819 PLN (128 GB)

Dobry wybór dla: zainteresowanych fotografią, dla tych, którzy chcą mieć większy ekran i lepszą żywotność baterii.

+ Dwie kamery z tyłu
Dobra żywotność baterii
Większa pojemność baterii w porównaniu z iPhone 6S
- Brak ładowania bezprzewodowego

iPhone 8 - rozsądny wybór sprzętu

Czy myślałeś o wykorzystywaniu tego samego telefonu komórkowego przez ponad dwa lata?Uważamy, że w tym przypadku warto zainwestować w najnowszy sprzęt. Dzięki temu masz gwarancję wsparcia systemu oraz wszystkich niezbędnych aktualizacji.

iPhone 8 ma wiele wewnętrznych komponentów, które ma najdroższy model iPhone X, ale za dużo niższą cenę. iPhone 8 to po prostu niedrogi telefon komórkowy, przynajmniej w porównaniu do iPhone X.

iPhone 8

Pewnie, że nie jest tak ekscytujący, jak iPhone X i wygląda niemal identycznie jak iPhone’y produkowane od 2014 roku, ale w środku jest dużo szybszy i dużo lepszy, posiada jeszcze bardziej energooszczędny procesor A11, lepszy aparat, szybkie ładowanie, ładowanie bezprzewodowe i nieco dłuższy czas pracy baterii niż iPhone 7.

Szkło z przodu i z tyłu (wymagane do bezprzewodowego ładowania) sprawia, że telefon jest delikatniejszy, a uchwyt bez etui jest nieco przyjemniejszy. Obecnie mamy do wyboru tylko trzy kolory.

Opcje kolorów: czarny, srebrny, złoty

Opcje pamięci: 64 GB, 256 GB

Cena: 3479 PLN (64 GB), 4229 PLN (256 GB)

Dobry wybór dla: każdego, kto chce najnowszego i najszybszego iPhone.

+ Szybkie ładowanie i bezprzewodowe ładowanie
Ulepszony aparat
- Za niewiele więcej można mieć już iPhone X

iPhone 8 Plus - zapomniany top model

iPhone 8 Plus nie jest tak ekscytujący, jak model iPhone X, ale bez wątpienia można je do siebie nawzajem porównać.

iPhone 8

iPhone 8 Plus nie jest wielkim krokiem naprzód od iPhone 7 Plus, ale w zamian za to będziemy mieć bezprzewodowe ładowanie, wybór nowych kolorów, czy też system szybkiego ładowania. Aparat jest lepszy, a my otrzymujemy również dostęp do nowej funkcji, która naśladuje światło studyjne z kilkoma ciekawymi efektami w trybie portretowym.

Wybór między iPhone 8 Plus i iPhone X może być kłopotliwy. iPhone X jest płynniejszy w obsłudze dzięki mniejszym rozmiarom i pełnemu ekranowi. Ekran iPhone 8 Plus jest jednak postrzegany jako większy - jest to zauważalne, gdy oglądamy wideo lub używamy telefonu w trybie poziomym.

W pozostałych kwestiach otrzymamy prawie te same wewnętrzne komponenty, co iPhone X (iPhone 8 Plus nie posiada optycznej stabilizacji nawet na drugim obiektywie aparatu, ale jest to jedna z niewielu różnic).

Opcje kolorów: czarny, srebrny, złoty

Opcje pamięci: 64 GB, 256 GB

Cena: 3979 PLN (64 GB), 4729 PLN (256 GB)

Dobry wybór dla: każdego, kto chce najszerszego ekranu w najszybszym telefonie iPhone, lub po prostu myśli, że iPhone X jest za drogi.

+ Szybkie ładowanie i bezprzewodowe ładowanie
Ma większość z tego co ma iPhone X, ale w niższej cenie
- Mniej poręczny niż iPhone X

iPhone X - jak dotąd najlepszy, najdroższy

Jeśli chcesz najnowsze, najlepsze i najfajniejsze rozwiązanie, wybór jest prosty. Już w poprzednich opisach stwierdziliśmy, że jest to najlepszy dotychczas telefon iPhone i podobnie jak iPhone 6 w 2014 roku, iPhone X pokazuje teraz, jak iPhone będzie wyglądał w przyszłości.

iPhone x

Do zniknięcia przycisku Home szybko się przyzwyczaisz. Mamy tu bezramkowy ekran od krawędzi do krawędzi, dzięki czemu uzyskano naprawdę duży wyświetlacz w małym formacie telefonu. Identyfikator twarzy działa równie dobrze, jak Touch ID (wyjątkiem jest sytuacja, gdy telefon znajduje się na stole, a następnie musimy go podnieść aby odblokować, ewentualnie wprowadzić hasło). Kamery z przodu i z tyłu są najwyższej klasy.

Pozostaje jedynie pytanie czy chcesz i czy masz możliwość zapłacenia 4979 PLN (lub więcej) za jak dotąd najlepszy telefon iPhone. Naszym zdaniem - zdecydowanie warto.

Opcje kolorów: czarny, srebrny

Opcje pamięci: 64 GB, 256 GB

Cena: 4979 PLN (64 GB), 5729 PLN (256 GB)

Dobry wybór dla: każdego, kto chce najlepszy dostępny na rynku telefon komórkowy, niezależnie od ceny.

+ Aparat z najwyższej półki
Doskonała żywotność baterii
Relatywnie łatwy w użyciu
- Wysoka cena

Komentarze

Przesiadłam się z iPhona 4 na iPhona 7. iPhone 7 jest dużo szybszy, robi lepsze zdjęcia. iPhone 4 nie miał już wsparcia dla najnowszych aplikacji, w iPhone 7 wszystko działa bez zarzutu, iOS mam zawsze aktualny. Dodatkowo telefon jest świetnie wykonany i odporny na trudniejsze warunki typu wilgoć czy pył, mogę bez przeszkód używać go na stolarni gdzie brud, pył i trociny mu nie straszne :)
Agnieszka 23-03-2018, 09:44
Padł mi mój staruszek iP 4, więc przesiadłam się na SE. Potwierdzam - jest moc.
dizzi 22-03-2018, 15:22
Nic dodać, nic ująć, iPhone 7 wymiata. Na pewno czym się wyróżnia od pozostałych to aparat, coś wspaniałego, ostre, idealne odzwierciedlenie, wyraźne po przybliżeniu. Kolejna rzecz bateria, dłuższa od mojego poprzednika iPhona 6 i krótszy czas ładowania, na koniec procesor, zero lagów, zacinania, wszystko śmiga. Krótko mówiąc - NAJLEPSZY.
Daniel 22-03-2018, 15:11
iPhone X najlepszy!
Karol 21-03-2018, 21:15
iPhone SE to bardzo fajny smartfon, kompaktowy rozmiar i świetna wydajność, warty swojej ceny. Gdyby trochę bateria była pojemniejsza (jak w iPhone 7) telefon byłby bez wad, na tej baterii niestety z ciagle odpalonym Bluetoothem i internetem całego dnia nie uciągniemy (od 7 do 19 bez problemu później już zejdziemy poniżej 20%).
Marcin 21-03-2018, 19:28
Po latach męki z antycznym iPhone 4 z 2010 iphone SE jest jak zbawienie. Reaguje bez opóźnienia, nie czekam na uruchamianie się aplikacji, bateria starcza na cały dzień korzystania z internetu. Aparat mógłby być lepszy ale nie jest zły. Jest odrobinę za szczupły do wygodnego pisania z trzymaniem w obu rękach ale kupiłam sylikonową obudowę, która dodaje mu parę milimetrów tu i tam i jest już okej, ale w większych dłoniach może nie leżeć. Zaletą jest to że jest metalowy i w miarę gruby, i nie ma się wrażenia że trzyma się zabawkę dla dzieci albo kartkę papieru jak w przypadku tych plastikowych albo absurdalnie cienkich modeli.
Kamil 20-03-2018, 11:19