7 wskazówek - zostań ekspertem w Apple TV!

Chcesz zostać mistrzem Apple TV? Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci w spełnieniu tego marzenia.

1. Używaj Siri!

Wirtualny asystent Siri stał się dobrze znany dzięki telefonom iPhone, ale niestety jest używany dość rzadko. Możesz naprawdę mocno ułatwić sobie używanie Apple TV, jeśli nauczysz się wykorzystywać Siri do pracy. Dzięki tvOS10 stała się całkiem sprytna i potrafi zrobić prawie wszystko.

Oto kilka przykładów na to, jak rozmowa z Siri pomoże zdecydować o wyborze filmu. Dowiesz się, czy wybrany przez Ciebie film jest dostępny w jednej z usług, które zainstalowałeś, czy np. możesz ją wypożyczyć za pośrednictwem iTunes. Jeśli nie wiesz, co chcesz zobaczyć - możesz powiedzieć Siri, że interesuje Cię ekscytujący thriller, a tym samym zapoznać się z kilkoma alternatywami. Kiedy Siri wymieni tytuły, możesz sprawdzić "nowe filmy", a następnie zawęzić wyszukiwanie. Tutaj zagłębiasz się w szczegółowe wyszukiwanie, ograniczone do przykładowe aktora, roku produkcji lub reżysera.

Jak uruchomić Siri? Podczas rozmowy przytrzymaj przycisk małego mikrofonu na pilocie.

Apple TV interface
Apple TV with Siri

2. Wprowadź hasła

Używanie klawiatury wirtualnej dla Apple TV może być czasami niewygodne. Wprowadzanie długich i skomplikowanych haseł zawierających duże i małe litery (a może nawet i liczby) jest niezwykle czasochłonne. Jest na to sposób. Kiedy dojdziesz do ekranu, na którym chcesz wpisać tekst, możesz przytrzymać przycisk Siri na pilocie i wypowiedzieć swoje hasło. Aby uzyskać maksymalny efekt, warto go przeliterować, na przykład "duże F, e, cztery" i tak dalej. Na pewno przyspieszy to obsługę.

3. Włącz tryb wieczorny

Przejście z ciemnego tekstu przewijania i powrót do jasnego ekranu głównego na Apple TV może być męczące dla Twoich oczu. Apple wprowadziła do tego rozwiązanie. Po włączeniu trybu wieczornego tło oraz kontrast zmieniają się. Możesz łatwo znaleźć opcję w Ustawieniach, ale możesz też użyć wskazówki z punktu 1. i poprosić Siri, aby to zmieniła.

Przytrzymaj przycisk i poproś Siri o włączenie trybu wieczornego lub przejdź do Ustawienia - Gatunek i wygląd.

4. Zainstaluj aplikacje automatycznie

Jeśli zainstalowałeś Netflix lub HBO na swoim telefonie iPhone lub na iPadzie, prawdopodobnie skorzystasz również z usługi na dużym ekranie. Firma Apple to przewidziała i umożliwia automatyczne pobieranie aplikacji do Apple TV. Za każdym razem, gdy pobierzesz aplikację ze sklepu App Store na swój telefon, gdzie dostępna jest również oddzielna wersja dla Apple TV, aplikacja ta zainstaluje się automatycznie na Apple TV.

Przejdź do Ustawienia - Aplikacje i włącz automatyczne pobieranie.

5. Obejrzyj zdjęcia z wakacji

Dzięki tvOS10 Apple TV lepiej pokazuje zdjęcia z telefonu. Dzieje się to bezproblemowo za pośrednictwem iCloud, a można dzięki temu uzyskać wspaniałe wakacyjne filmy bezpośrednio 
w telewizorze bez kiwnięcia palcem. Sekret tkwi w nowej funkcji "Pamięć" Apple dla twoich zdjęć. Otwórz zdjęcia i wybierz album, aby wyświetlić kolekcje stworzone automatyczne na podstawie tego, z kim byłeś lub gdzie byłeś. Album pamięci jest również dostępny na iPhone'ach 
i iPadach z iOS10 i nowszych.

Otwórz aplikację Zdjęcia na Apple TV i przejdź do albumu Wspomnienia u góry ekranu.

obrazek
obrazek-2

6. Kontroluj za pomocą telefonu

Pilot do Apple TV, zwany Siri Remote, to naprawdę świetny pomocnik. Co zrobić w momencie, kiedy właśnie rozsiadłeś się przed Twoim Apple TV, a pilota zostawiłeś go na kuchennym stole, lub - co gorsza - właśnie zabrakło mu energii. Prawdopodobnie masz rozwiązanie w pobliżu. Aplikacja Apple Remote iPhone zmieni twojego iPhone’a w pilota zdalnego sterowania. Ma w pełni funkcjonalną klawiaturę dla wprowadzania haseł czy słów kluczowych.

Aplikacja Remote Control jest dostępna za darmo w App Store na iPhone. To bardzo proste, aby połączyć ją z Apple TV.

7. Wymuś ponowne uruchomienie

Jak każdy inny komputer, Apple TV może zostać zablokowany lub musi zostać uruchomiony ponownie z innych powodów. Możesz przejść do Ustawień i zażądać ponownego uruchomienia, ale równie dobrze możesz użyć prostego skrótu na pilocie. Przytrzymaj jednocześnie przyciski Home i Menu, aż zgaśnie lampka na panelu Apple TV.

Komentarze

Dokładnie to czego oczekiwałem.

Przemek 22-03-2018, 15:04
Rewelacyjne rozwiązanie, jako przystawka do TV, z możliwością oglądania np. Netflixa czy iTunes Movies na ekranie telewizora, ale bez konieczności podłączania innego urządzenia (laptop, odtwarzacz płyt DVD/Blue-Ray) z zainstalowaną aplikacją. Dodatkowe możliwości bezprzewodowego wyświetlania zawartości telefonu (zdjęcia, filmy) i ekranu dla osób korzystających ze sprzętu Apple lub dodatkowego oprogramowania klienckiego AirPlay.
M. 21-03-2018, 10:14