5 wspaniałych trików na iPhone, których możesz używać każdego dnia.

Czy wiesz, jak bardzo potężny jest Twój iPhone? Na pewno! W końcu używasz go już jakiś czas. Jednak czy znasz wszystkie triki, dzięki którym używanie telefonu będzie jeszcze efektywniejsze? Przekonaj się!

1. Uzyskaj więcej miejsca.

Ta super sztuczka jest niezwykle skuteczna, jeśli w Twoim telefonie zabraknie pamięci. iPhone zapisuje dane z aplikacji, zdjęć czy też innych mediów, które zostały w nim wcześniej uruchomione.

Najprostszym trikiem, który zwolni znaczne pokłady pamięci to „zmuszenie” swojego telefonu do usunięcia niepotrzebnych plików. Możesz to zrobić przechodząc do Ustawień, a konkretniej w kategorii Ogólne / iPhone (pamięć). Włącz opcję Odinstaluj nieużywane. iPhone spróbuje w tym momencie zwolnić zajęte miejsce.

2. Ulepsz Touch ID.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że odblokowanie telefonu zajmuje nieco więcej czasu, niż powinno? Szczególnie, jeśli musisz kilka razy nacisnąć przycisk Home, nim iPhone „zaskoczy”. Możesz poprawić tę sytuację, dodając do opcji odblokowania ten sam palec kilka razy. Dokładność jest jeszcze lepsza, jeśli dodasz ten sam palec zarówno w zimnym, jak i wilgotnym środowisku - pamiętaj, że warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na Twoje odciski.

Jak wdrożyć ten protip? Idź do Ustawienia -> Touch ID i Kod -> Dodaj odcisk palca.

uzyska-wiecej-miejsca
efektywna-edycja-tekstu

3. Efektywna edycja tekstu.

Ile razy zdarzyło Ci się popełnić błąd podczas pisania wiadomości i nie móc szybko znaleźć właściwego miejsca, aby umieścić kursor do edycji? Nam często.

Co zrobić w takiej sytuacji? Możesz co prawda nacisnąć i przytrzymać tekst, aby przesunąć kursor, ale jest o wiele lepsze i bardziej skuteczne rozwiązanie. Po prostu naciśnij mocno w dowolnym miejscu na klawiaturze i przytrzymaj palec. Klawiatura zmienia się w gładzik, przy pomocy którego można łatwo przesuwać kursor. Uwaga! Trik działa tylko na telefonach z funkcją 3D Touch.

4. Ładuj telefon szybciej.

W przypadku, gdy potrzebujesz jak największej mocy ładowania w krótkim czasie, możesz ładować telefon dwukrotnie szybciej, ustawiając tryb samolotowy. Oznacza to, że nie możesz dzwonić, używać Wi-Fi ani Bluetooth, lecz w zamian otrzymujesz większą moc ładowania w krótkim czasie.

5. Utwórz plik PDF z (prawie) wszystkiego czego chcesz.

Sprytna sztuczka, o której wie niewielu użytkowników telefonów iPhone, a która umożliwia eksportowanie plików do formatu PDF. Nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych aplikacji. Dzięki tej funkcji Twój iPhone może to zrobić w dowolnym momencie.
W menu Udostępnianie wybierz Drukuj. Pod opcjami zapisu uzyskasz podgląd strony. Użyj gestu dwóch palców, aby powiększyć podgląd, a następnie naciśnij nowy przycisk udostępniania w górnym (lub dolnym - w zależności od modelu iPhone) rogu. Tutaj możesz otworzyć plik jako PDF lub w innej aplikacji, na przykład w wiadomości e-mail lub w chmurze.

plik-pdf-eksport

Komentarze

Super triki
Basik 02-08-2018, 14:41
Super!
Marta 22-03-2018, 09:04
Dzięki! o tym jak skasować tekts nie wiedziałem.
Kuba 21-03-2018, 15:01