Droid Sphero BB-8 z nowej części Gwiezdnych Wojen

Oszczędzasz 14%
sphero Droid BB-8
Sugerowana cena sprzedaży: 699.00 
599.00 
Oszczędzasz: 100.00 zł (14%)
IKRORRAY
Czekamy na dostawę
Dodaj do listy życzeń
Kliknij aby sprawdzić ofertę:
Oblicz ratę Santander Oblicz ratę BGŻ BNP Paribas Oblicz ratę Raiffeisen Oblicz ratę Grenke

Gadżet jest efektem współpracy firmy Orbotix z korporacją Disney, która rozpoczęła się od dołączenia ubiegłego lata twórców m.in. robota Sphero 2.0 do programu Disney Accelerator.

CEO Disney’a, Bob Iger, przedstawił ówcześnie mistrzom robotyki zdjęcie BB-8 i postawił wyzwanie stworzenia dzieła, które będziemy mogli obserwować w kolejnej odsłonie kosmicznej sagi Gwiezdnych Wojen. Eksperci z Orbotixa już 24 godziny później, pokazali swojemu partnerowi koncept robota, nad którym prace trwały przez kolejne miesiące.

Droid BB-8

BB-8 umiejscawia rozwiązania znane z poprzednich produktów Orbotixa w zupełnie nowym świecie i rozwija te pomysły o nowe elementy. Jednym z nich jest odejście od klasycznej, kulistej formy, poza którą BB-8 posiada również głowę z małymi kółeczkami magnetycznie doczepionymi do głównej części droida. Zabieg ten w oczywisty sposób dodaje BB-8 osobowości, gdyż o wiele bardziej kojarzy się z robotami, które znamy nie tylko z kultowej sagi.

Droid BB-8

BB-8 sterowany jest w intuicyjny sposób za pomocą aplikacji instalowanej na smartfona, wyposażonego w system iOS lub Android. Robot potrafi nie tylko poruszać się zgodnie z wyznaczanymi w czasie rzeczywistym ścieżkami, ale także korzystając z określonych wzorców (np. rysowanie na podłożu tzw. „ósemek”). Zaprogramowane ma również gesty, takie jak przytakiwanie i kręcenie głową z dezaprobatą, jak również emocje: radość czy panikę. BB-8 posiada także możliwość sterowania głosowego.

Droid BB-8

Nie sposób przy opisie Sphero BB-8 nie wspomnieć o trybie patrolowania, w którym robot porusza się po pomieszczeniach samoistnie bez konieczności wydawania mu poleceń, aczkolwiek może się również zacząć rozglądać, niecierpliwie oczekując kolejnego zadania. Aplikacja korzysta także z możliwości dawanych przez rozszerzoną rzeczywistość.

BB-8 od Sphero do złudzenia przypomina miniaturowego kulistego robota, którego widzieliśmy na trailerze siódmej części Gwiezdnych wojen o podtytule Przebudzenie mocy. Łączy się ze smartfonem przez Bluetooth. Wbudowana w gadżet bateria wystarcza na około 60 minut zabawy. Ładowanie odbywa się metodą indukcyjną.

BB-8

Gwarancja:
1 rok
Kompatybilne z urządzeniami:
  • iPhone 4
  • iPhone 4s
  • iPhone 5
  • iPhone 5c
  • iPhone 5s
  • iPad Air
  • iPad mini Retina
  • iPad mini
  • iPad retina
  • iPad 2

Brak opinii o produkcie

Napisz opinię